Президент Словаччини Зузана Чапутова, яка нещодавно відвідала Україну з офіційним візитом, в інтерв’ю поділилася своїм враженням від спілкування з Володимиром Зеленським.

«Я сприймаю Зеленського як конструктивного лідера, який має великі амбіції і вже дещо встиг зробити для своєї країни. Обмін політв’язнями — дуже важлива річ», — зазначила Чапутова. 

Вона також позитивно відгукнулася про позицію президента України щодо спроб знайти вихід з конфлікту на Донбасі. Хоча і зазначила, що «було б неправильно, якби я зараз почала роздавати поради Україні».

«Можу тільки розповісти про свої міркування. Мені здається, що президент Зеленський робить правильні кроки щодо конфлікту на Донбасі, — підкреслила Чапутова. — На нашій зустрічі ми також обговорювали заплановані реформи. На мій погляд, це стратегія, коли ваша країна буде одночасно просувати реформи і вирішувати донбаський конфлікт».

Окрім того, Президентка Словацької Республіки за підсумками свого офіційного візиту до України 16 вересня заявила, що про цю державу нині існує багато міфів та неправдивої інформації, а тому важливо, щоб громадяни її країни знали про ситуацію в Україні.

«Я вважаю це зближення (між Україною та Словаччиною) особливо важливим в той час, коли Україна переживає важкі часи. Я шкодую про те, що існують різні міфи і неправди про неї. Саме тому я хочу, щоб наші громадяни знали і відкрито говорили про складну ситуацію, в якій перебуває Україна, і про серйозні наслідки порушення правил мирного співіснування між державами», – написала Чапутова на сторінці у Facebook.

Вона повідомила, що запросила президента України Володимира Зеленського відвідати Словаччину.

Україна – не лише наш найбільший сусід, а й близький друг та партнер. Я сказала президенту Зеленському, що успіх його країни, як і раніше, залежить від того, наскільки послідовно їм вдасться здійснити реформи», – сказала президентка Словаччини.

Чапутова також зауважила, що відвідинами України завершує закордонні поїздки з країнами-сусідами Словаччини.

В Офісі президента України за підсумками зустрічі Володимира Зеленського і Зузани Чапутової заявили, що Україна зацікавлена у співпраці зі Словаччиною у сферах контролю на кордоні та трудової міграції, збільшенні товарообігу, покращенні бізнес-клімату тощо.

Юристка Зузана Чапутова склала присягу президента Словацької Республіки 15 червня. У свої 45 років Чапутова стала наймолодшим президентом Словаччини і також першою жінкою на цій найвищій державній посаді в історії країни.