На тлі інформації про початок контрнаступу ЗСУ на Херсонщині українців почало цікавити, на якому напрямку наші захисники зможуть завдати основний удар по окупантах. Проте радіти та чекати на швидку перемогу зарано. Ситуація на фронті змінилась не на користь України, нам потрібно готуватися до оборони.

Про це під час інтерв’ю Наталії Мосейчук розповів військовий експерт Олег Жданов. Він пояснив, що нині ЗСУ можуть завдати основний удар по силах РФ на трьох напрямках – Харківському, Запорізькому та Донецькому. Проте усі вони дуже важкі. 

“На сьогоднішній день ситуація змінилася і не зовсім на нашу користь. На Харківському напрямку, там пряма підпитка іде з територій Росії. І там поряд західний воєнний округ окупантів. Буде дуже важко. Ви бачите, ми не можемо навіть відсунути їх до кордону. Ми відсунули – вони повернулися. І ми утримуємо зараз оборону на тих рубежах, які вже є”, – пояснив Жданов.

Найважчий для ЗСУ напрямок – Донецький. Там, в основному, воюють найманці. Нашим військовим там дуже важко. Тривають бої за Кодеми та досі невідомо, чим вони закінчаться, заявив експерт.

“Запорізький напрям був найбільш перспективним, проте там очікується поява третього армійського конкурсу… Нам треба готуватися до оборонної операції, скоріше за все, на Запорізькому напрямку. Вони будуть намагатися вирівнять позиції”, – повідомив Жданов.

РФ перекине військових через тимчасово окупований Крим. Йдеться про якусь частину з тих 10 тисяч солдатів, яких країні-агресорці вдалося “назбирати”. Жданов додав, що РФ не буде кидати увесь третій армійський корпус на один напрямок. Можливо, командування країни-агресорки “розірвали” корпус. 

“Вони створюють ілюзію масованого наступу, щоб ми перекидали війська з півдня на північ”, – пояснив експерт.

За словами Жданова, нині ЗСУ важко воювати на цих трьох напрямках, бо нам не вистачає артилерії, бойових броньованих машин та авіації. У свою чергу, ситуація в країні-агресорці погіршується кожного дня. Військовий експерт Олег Жданов пояснив, чому осінь буде для Росії критично важкою у війні проти України.

Так, за його словами, жовтень-листопад стане критичним для країни-агресорки, оскільки у військових закінчуються річні та пів річні контракти.

“Думаю, що так. Ситуація погіршується з кожним днем. Ви ще забули про тримісячні контракти на 90 діб, які вже давно позакінчувалися. І, до речі, у них вже є таке поняття, як табір для відмовників. Ті, хто відмовився повертатися на передову. Тих, у кого закінчився контракт і вони хочуть написати рапорт, їх не відпускають, тримають у так званих таборах і намагаються примусити підписати згоду на безстрокове продовження контракту. Там дуже серйозна ситуація у психологічно-моральному плані. Саме тому російські військові надають перевагу легкому пораненню. Ліпше мене поранять і я через шпиталь поїду додому, а потім пишу рапорт і не повертаюся. Але після легких поранень їх все одно не відпускають. Тільки середні і тяжкі, коли вже є втрата працездатності і людина стає фактично інвалідом, тоді їх відпускають. Тому з кожним днем ситуація в Росії з цими контрактами, вона погіршується”, – зазначив Жданов.

Водночас у нас у жовтні повернуться з навчань за кордоном військовослужбовці ЗСУ та має почати постачатися військове озброєння за лендлізом.

“У жовтні, я так розумію, має повернутися перша партія тих, хто навчався. І у жовтні ми повинні почати отримувати важке озброєння вже в рамках програми лендліз. Там буде не 3-5 гаубиці, а повинно бути 30-50 і більше. Принаймні, ми на це розраховуємо. І тому поєднання наших військовослужбовців, які пройшли повний курс навчань по західному зразку плюс західні зразки озброєння, на яких вони навчались дає можливість формування угрупування військ для проведення контрнаступальних операцій. Це вже буде, на мій погляд, новітня армія України повністю західного зразка”, – наголосив експерт.