Вітренко – майбутній, першим “технічний” прем’єр-міністр. Такими словами розпочав своє пост у соціальній мережі Фейсбук політолог Віктор Небоженко, далі прямим текстом:

У той час, як в сильний мороз, зневірені громадяни України намагаються висловити свій протест проти подвійного підвищення тарифів на газ, в Інтернеті і телебаченні розгорнулася дискусія між Вітренко і Порошенко, хто з них більший російський агент. З легкої руки Татарова стало модним звинувачувати своїх конкурентів або політичних супротивників зв’язками з Москвою або Вашингтоном, з зовнішніми силами, що впливають на Україну.

ВИТРЕНКО- БУДУЩИЙ, ПЕРВЫЙ «ТЕХНИЧЕСКИЙ» ПРЕМЬЕР-МИНИСТР.
В то время, как в сильный мороз, отчаявшиеся граждане…

Опубліковано Виктором Небоженком Субота, 16 січня 2021 р.

Але за всім цим галасом криються набагато серйозніші політичні процеси, які будуть мати величезний вплив на Україну в 2021 році.

Згадаймо, як з’явився в Кабміні все той же Вітренко. Не дивлячись на опір Верховної Ради, президент Зеленський проштовхнув його в Кабмін Шмигаля. Частина народних депутатів образилася на Зеленського з політичних мотивів, бо твердження цього міністра – це все-таки прерогатива Верховної Ради. Інша частина, більш «ринкових» народних депутатів образилася, на те, що не змогла перед Новим роком отримати матеріальну подяку за правильне голосування за Вітренко. Вона підозрює, що фінансову вигоду отримав лише Офіс президента, що вже не справедливо.

У будь-якому випадку, незалежно від мотиву образи депутатського корпусу Верховної Ради, президент зробив серйозну політичну помилку. Він узяв на себе підвищену відповідальність за досить непередбачуваного Вітренко. Крім того, він вступив на досить слизький шлях. Посадивши Вітренко в Кабмін Шмигаль, він вступив на шлях ослаблення законодавчої влади і посилення виконавчої влади, без надії на підвищення її ефективності.

Зрозуміло, що президент Зеленський втомився від погано керованої більшості «Слуг народу» в парламенті. Звідси стає зрозумілим його постійний шантаж депутатів розпуском Верховної Ради або скорочення його складу. З іншого боку, в Офісі президента прекрасно розуміють, що поза своїм бажанням Зеленський зі своїм рейтингом швидко котиться по шляху Ющенко, який зумів зупинитися тільки на 5% довіри і підтримки. Тому, поки у нього 20% рейтингу довіри йому треба вирішуватися або на розпуск Верховної Ради, або на достроковий президентські вибори, щоб відновити своє рейтинг.
Шлях союзу з сильним прем’єр-міністром України, який зупинить кризу здається тандему Єрмак-Зеленський занадто ризиковим і небезпечним.

Тому президент Зеленський пішов іншим шляхом. Він вирішив посилювати своїми людьми Кабмін України, заодно позбутися від хитрого Авакова, минаючи розуміння і підтримку Верховної ради. Для цього потрібен «неповноцінний» прем’єр-міністр, «технічний» прем’єр, від якого легко було б позбутися власними силами, не звертаючись за допомогою до Верховної Ради. І Вітренко- це пробна куля, перша ластівка в проекті «технічний прем’єр-міністр». Вітренко, може стати першим «технічним» прем’єр-міністром України, який буде спиратися не на український парламент, партії, громадську думку, а на фінансову міць МВФ і на силу президента Зеленського. Але не будемо забувати, що на попередньому місці роботи Вітренко “заробив” 4 млн доларів. Його бурхлива фінансова фантазія і жадібність напевно зіграють з ними поганий жарт в Кабміні.

Це дуже небезпечний шлях, на якому можуть програти всі гілки влади.

Як пише телеграм-канал “Сплетница”:

Прем’єрський кейс активно обговорюється в ОП, вже відбулося кілька зустрічей у Зеленського. Смешко не розглядається як кандидатура в прем’єри, а ось Юрій Вітренко, Сергій Тігіпко та Кирило Тимошенко так. Після перемоги Байдена сильно збудилися соросята, які просувають Михайла Саакашвілі.