Жителі Луганська поширили в Мережі інформацію про підготовку до “оборони” міста: для цього ворог планує використовувати неефективні бетонні конструкції.

Спікер Східного угруповання ЗС України Сергій Череватий заявив, що ніякі “зуби дракона” не зможуть зупинити українські сили.

“Це чіткий маркер того, наскільки окупанти бояться прориву і більше, що у них дуже великий страх викликає вже командувач фронтом Олександр Сирський. Вони вже зараз страхуються, вони будують оборону. Коли у нас буде достатньо підготовлених військ, не втомлених від боїв, коли у нас буде достатньо вогневої сили, ніякі зуби дракона не зупинять нашу армію”, – сказав Череватий.

Він зазначив, що наші військові інженери одні з кращих в Європі.

“Вони здатні подолати будь-які перешкоди інженерного типу, а тим більше коли перед цим по ворогу буде завдано масового удару. Тому я не думаю, що це їх врятує”, – сказав військовий.

Зазначимо, російські окупанти уже упродовж трьох із половиною місяців намагаються захопити Бахмут, що на Донеччині. Однак схоже, що справи в загарбників кепські, адже просунутись їм вдалось всього на декілька кілометрів.

Кремль кидає під Бахмут усі свої ресурси, намагаючись штурмувати місто, однак українським захисникам вдається утримувати позиції, – повідомляє “SPRAVDI”.

Аналітики зазначають, що росіянам вдалось просунутись всього на декілька кілометрів, попри заяви пропагандистів щодо “звільнення” Донеччини.

Не так давно ватажок так званої “ДНР” Пушилін заявляв, що “звільнено аж понад 50% території” квазіреспубліки. Окрім того, він поставив ціль здійснити прорив на всіх ділянках Донеччини та взяти її під повністю контроль. Але, схоже, що Бахмут не по зубах російським окупантам.

“Прогрес”, як бачимо, очевидний. Просування становить близько 3 – 5 кілометрів. Усього ж Бахмут штурмують вже понад 4 місяці,
– зазначили експерти.

Окрім того, фахівці констатували, що ціною тисяч життів та десятків тисяч поранених росіянам все ж вдалось захопити декілька “хатинок лісника” та лісопосадок. Водночас аналітики показали карту “прогресу” у просуванні ворожої армії. На світлинах зображена ситуація на Бахмутському напрямку 31 серпня та 11 грудня.

Дослідивши ці карти можна зрозуміти, що “спецоперація” відбувається зовсім не за планом для Путіна. У серпні загарбники просувались зі швидкістю 330 метрів за день – з того часу цей показник суттєво впав.

Щодня Росія втрачає понад сотню своїх солдатів у безрезультатних намаганнях просунутись на Бахмутському напрямку та захопити позиції Збройних Сил. Водночас речник Східного угрупування військ Сергій Череватий констатував, що найбільше ворог використовує артилерійські системи як інструмент, яким планує взяти населений пункт. Наразі поблизу Бахмута уже 12 артилерійських дивізіонів окупантів, які невтомно атакують наших захисників.

На тлі ракетних обстрілів України загарбники ретельно готують свій резерв. Вони можуть використати його для нового наступу.

Про це повідомив радник ОП Олексій Арестович під час онлайн-трасляції з російським опозиціонером Марком Фейгіним. За словами Арестовича, окупанти ретельно готують свої військові підрозділи.

Посадовець зазначив, що ближче до січня-лютого загарбники підготують нові спецпідрозділи. Вони будуть повністю укомплектовані та забезпечені усім необхідним спорядженням.

Така підготовка обумовлюється тим, що загарбники готуються перехопити ініціативу на фронті, завдавши декілька серйозних ударів по наших військах.

Вдасться їм це чи ні, але план у них саме такий,
– сказав Арестович.

Також, за словами радника, до підготовки потрібно віднести і “білоруську істерику”. Арестович запевняє, що білоруси лише відволікають нас від нової загрози.

Адже переміщення військової техніки на кордоні це лише “обманка”. Насправді ж вони перекидають її на схід і на південь.