Збройні сили України продовжують запеклу боротьбу проти окупантів на полі бою Зокрема, їм вдалося прорвати оборону росіян у Запорізькій області, однак загарбники ще мають бойові позиції.

Укріплення на захід від Вербового, які прорвали українські військові, не є кінцевою смугою глибокої оборони Росії у Запорізькій області. Це скоріше комплекс найкраще підготовлених польових укріплень, розташованих у вигляді майже безперервного протитанкового рову, зубів дракона та бойових позицій приблизно в 1,7 – 3,5 км.

Про прорив біля Вербового заявляли й раніше, проте варто зазначити, що ЗСУ подолали не всі позиції ворога.

«Швидкість просування українських військ у районі прориву залишається неясною»,– мовиться в повідомленні ISW.

Також аналітики зазначили, що російські війська, ймовірно, все ще контролюють сегменти довгої траншеї російських бойових позицій між Роботиним та Вербовим, особливо поблизу тактичної висоти на Півдні. Російські сили, ймовірно, встановили підготовлені бойові позиції майже в кожному лісі, через який українська піхота повільно та систематично пробивається.

Російська армія має більше польових укріплень за Вербовим, однак неясно, наскільки вони укомплектовані.

Окрім цього на південному фланзі, де відбувається наступ української армії, головні події та битви відбуваються у трикутнику Новопрокопівка-Вербове-Очеретувате, де знаходимться друга лінія оборони окупантів. Саме туди російське командування перекидає наявні резерви.

Він буде відігравати найближчим часом головну роль у прориві вже другої лінії оборони російських окупантів.

В перспективі після прориву другої лінії оборони у нас є і більша перспектива — вихід до Азовського узбережжя.