Кирило закликав вселенського патріарха відмовити новій українській церкві в автокефалії

Глава Російської православної церкви (РПЦ) Кирило закликав вселенського патріарха Варфоломія відмовити новій українській церкві в автокефалії. Якщо ж Варфоломій відмовиться виконувати його прохання, то вселенського патріарха чекатиме «cтрашний суд». З відповідним листом, який оприлюднили на сайті РПЦ 31 грудня, глава РПЦ звернувся до Варфоломія.

«Відступіться зараз від спілкування з розкольниками, відмовтеся від участі в політичній авантюрі їхньої легалізації. І тоді справжня Православна церква України на чолі з блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм благословить Вас, а історія збереже пам'ять про Вас в числі тих святителів Константинопольського Престолу, хто в найважчих політичних умовах зумів не упустити гідність Церкви та зберегти її єдність», – вказано у листі патріарха Кирила.

У випадку, якщо Варфоломій відмовиться виконувати його прохання, то Кирило заявив: «Ви назавжди втратите можливість слугувати єднанню святих Божих Церков, перестанете бути Першим в православному світі, що налічує сотні мільйонів віруючих, а завдані Вами страждання православним українцям підуть за Вами на Страшний суд неупередженого Господа нашого і будуть свідчити перед Ним проти Вас».

Сам же Варфоломій всі ці погрози прігнорував. І після опублікування листа, у мережу потрапило чергове відео, де Всевятійший Патріарх Варфоломій за богослужінням у Диптихах Предстоятелів згадує Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського та всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України. І поки ми всі чекаємо на Томос, вже сьогодні можемо почути, як він звучить! Так звучить визнання нашої Української Церкви! Своєрідна відповідь на погрози.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто зазначити, що Православна церква України, створена на Об’єднавчому соборі 15 грудня, Різдво зустріне як автокефальна церква.

Томос про це надасть Вселенський патріарх Варфоломій.

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив в ефірі телеканалу «Прямий», що загалом процедура надання єдиній православній церкві України томосу і отримання цього документа Православною церквою України займе два дні — 5-6 січня.