Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що багаторічна допомога Альянсу Україні не є провокацією, і лише президент РФ Володимир Путін і його режим відповідальні за війну.

Так він відповів на заяви Папи Римського про те, що війна в Україні була “певним чином спровокована”, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“НАТО є оборонним альянсом, а війна в Україні – це війна президента Путіна, він вирішив вести цю війну проти незалежної суверенної нації”, – сказав Столтенберг.

За його словами, НАТО протягом багатьох років лише підтримує Україну, надає допомогу в навчанні, допомагає українським Збройним силам в обладнанні.

“Це не є загрозою для кого-небудь, не є провокацією і це те, що ми продовжуємо робити. Це президент Путін і Москва відповідальні за жорстоку агресію проти незалежної країни України”, – заявив генсек.

Нагадаємо, Папа Римський Франциск заявив, що не підтримує президента країни-агресора Володимира Путіна, але відмовився говорити про “добро і зло” в контексті війни Росії проти України. Також він припустив, що війну могли “спровокувати” або не змогли їй запобігти, натякнувши на відповідальність НАТО.

“Те, що ми бачимо, — це жорстокість, з якою цю війну ведуть війська, як правило, найманські, які використовуються росіянами. Але небезпека полягає в тому, що ми бачимо лише це, жахливе, і не бачимо всієї драми, яка розгортається за цією війною, яку, можливо, якось або спровокували, або не попередили. І я спостерігаю інтерес до випробувань і продажу зброї. Це дуже сумно”, – заявив Папа Римський.

Про це він сказав в інтерв’ю кільком єзуїтським журналам

“Ми повинні відійти від звичайної моделі “Червоної Шапочки”: Червона Шапочка була хорошою, а вовк поганим. Тут немає метафізичного добра і зла. З’являється щось глобальне, з елементами, які дуже переплітаються”, – сказав папа, коментуючи війну в Україні.

Він пригадав розмову з одним з глав держав за два місяці війни: “Він сказав мені, що його дуже хвилює те, як рухається НАТО. Я запитав, чому, а він відповів: “Гавкають біля воріт Росії. І вони не розуміють, що росіяни імперці і не дозволять жодній іноземній силі наблизитися до них”.

Він зробив висновок: “Ситуація може призвести до війни”. Такою була його думка”.

Він заперечив, що через такі слова хтось може подумати, що Папа Римський підтримує Путіна.