В Офісі Президента не здивувались, коли почули в даних британської розвідки “про зміну влади в Україні” прізвище Мураєва. На Банковій кажуть, що настав час виводити на чисту воду “друзів Росії”.

Партнери України зараз почали жорстко називати речі своїми іменами. Про це заявив радник глави ОП Михайло Подоляк. Він нагадав про рішення США щодо санкцій проти Сівковича, Волошина, Козака та Олійника. За словами Подоляка, інформація британської розвідки “доповнює цей смисловий ряд”.

У Росії давно є схожа практика, Радник каже, що Кремль давно має тактику відбору “специфічних персон” в олігархічних чи політичних колах для того, щоб просувати російські інтереси в Україні.

Це можуть бути персонажі неоднакового калібру – від Аксьонова до Медведчука. Тому прізвище Мураєва, по суті, не викликає подиву, – зазначив Подоляк, передає 24 канал.

Він додав, що держава продовжить демонтувати будь-які політичні структури, які можуть працювати на дестабілізацію України або допомагати окупантам. Політик резюмував, що “жодних сірих зон у вигляді Аксьонових та Медведчуків” не буде.

Крім того, Британська розвідка не сказала нічого такого, чого не знають українці, хоча у Києва “нема жодного сумніву в тому, що британський уряд абсолютно чітко, в деталях, в персоналіях розуміє, що відбувається в Україні”. Так прокоментував повідомлення МЗС Британії радник голови ОП для ВВС News Україна.

Якщо неупереджено подивитись на повідомлення з Британії, то треба буде визнати: вони не сказали нічого такого, що українці самі не розуміли про частину політичного спектра в Україні”, – твердить він, зауважуючи, що ще від 2014, “коли почалась війна в 2014 році, керівництво Росії використало у своїх інтересах частину хоча і маргінальних, але все ж таки існувавших політичних і громадських структур, діячів, – зазначає Подоляк.

Цих діячів в Офісі президента називають “політичними проксі для постійної атаки на українське суспільно зсередини”. Проте Михайло Подоляк звертає увагу, що “за період 2014-2019 років ця частина політичного спектра не тільки не зникла, але й посилилась” і звинувачує у цьому попередника чинного президента.

Прізвища таких осіб, як Медведчук, Мураєв, інші подібні, – це доволі небезпечна спадщина каденції Порошенка і тих помилкових кроків, які він зробив в політичній роботі… Просто порівняйте: де зараз Медведчук і де він був в 2018 році, – наголошує радник голови президентського офісу.

Варто зазначити, що МI-6 довго відслідковувала всі контакти Мураєва, і зуміла довести – Мураєв активно контактує із «втікачами»-соратниками Януковича. А нібито «страшні санкції» Кремля проти Мураєва – лише фікція, «легендування». Кремль зробив ставку саме на Мураєва, бо він молодий, і вміло маніпулює «центристською» риторикою, популярною серед українців.

Звісно ж, у РФ розраховують, що Мураєв отримає свою посаду «гауляйтера» виключно за допомогою багнетів російських військ. Цього разу Кремль навіть не планує імітувати різноманітних «референдуми» – мовляв, навіщо витрачати ресурси, якщо можна одразу оголосити потрібний результат.

За даними британської розвідки, до складу маріонеткового «уряду» Мураєва від Кремля мають також входити Арбузов, Азаров, Клюєв та Сівкович. Втікачі-соратники Януковича.

Але у Кремлі, як завжди – погані планувальники. Їхній план зробити Мураєва «гауляйтером» України можна розбити буквально в один хід – це санкції РНБО. За даними наших джерел, пише телеграм канал Вертикаль, проти Мураєва незабаром буде запроваджено санкції за діяльність проти України.

Цікаво, що подібне рішення влади передбачив у своєму блозі політичний експерт Дмитро Разумовський. Ще вчора він говорив про те, що треба швидко відреагувати нашій державі. В першу чергу президенту, тому що в нас є інструмент – санкції РНБО (вони якраз для цього і зроблені).

Мало того, в нас є інструменти: СБУ відкриє кримінальне провадження, буде розслідувати чи є він агентом ФСБ, агентом впливу Росії цей Мураєв. Хоча, експерт зазначає, подивившись ось цей телеканал «Наш», то ця атака є абсолютно зрозуміла.