Народний депутат від фракції “Слуга народу” Ірина Верещук вважає неприйнятною заяву в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка про згубний вплив субсидій на психіку українців.

Про це вона написала у своєму Facebook.

“Юрію Юрійовичу, з повагою до Вас, але такі комунікаційні помилки (а це саме комунікаційна помилка) можуть нівелювати багато чого хорошого, що ви, напевно, можете зробити як урядовець. Зараз такі часи, коли людині, яка не вміє комунікувати, немає чого робити у владі”, – написала Верещук.

Мова про заяву Вітренка, яку він зробив днями в “Українському кризовому медіа-центрі”. В.о. міністра енергетики сказав, що субсидії змушують українців відчувати себе бідними й “принижують гідність людей”.

“Психологічно це теж погано для людей. Це фактично сигнал їм, що дивіться: ви бідні. А люди не хочуть відчувати себе бідними, вони хочуть відчувати себе краще. Це пригнічує їхню гідність. А у нас була Революція Гідності у 2014 році”, – сказав Вітренко.

Раніше Верещук закликала уряд повернути “пільгову” електроенергію.

Також нагадаємо, з 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

Так, 18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.