Член фракції “Слуга народу” нардеп Ігор Васильковський лобіював приїзд до України російського репера з псевдонімом Елджей, який гастролював у анексованому Криму і якому СБУ заборонила в’їзд на територію нашої держави.

Про це стало відомо з матеріалів журналістського розслідування проєкту “Схеми”.

Зокрема народний обранець 19 травня 2020 року скерував депутатський запит до Державної прикордонної служби, у якому попросив роз’яснити можливість в’їзду виконавця на територію України та його виступів на наших теренах. Такий вчинок він пояснив тим, що його про це попросили організатори концертів і гастролей в Одеській області.

Цей документ потрапив до рук журналістів і вони вирішили дізнатися про причини його подання у самого Васильковського.

Депутат сказав, що зробив це “в інтересах Елджея”. Він назвав забороненого російського репера “творчим хлопцем” і сказав, що той “має виступати”.

Нагадаємо, що у 2018 році СБУ за поданням тодішнього народного депутата Володимира Парасюка на 3 роки заборонила Елджею в’їзд до України. Тоді Парасюк побачив у YouTube виступ репера в Коктебелі, який відбувався вже після російської окупації Криму. Проте російський виконавець оскаржив це рішення і у червні 2020 року Окружний адмінсуд Києва скасував заборону. СБУ не виступило проти.