“Північний потік-2” можна зупинити на будь-якому етапі, для цього є всі шанси. Україна при цьому не домовляється про будь-яку компенсацію і розраховує на розмову з міжнародними партнерами для того, щоб розповісти про загрозу російського газопроводу.

Про це в інтерв’ю “Телеграфу” розповів заступник голови Офісу президента Володимира Зеленського з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ігор Жовква. За його словами, є різні позиції з приводу “Північного потоку-2”. Наприклад, в Конгресі США все ще розробляють кроки для зупинки газопроводу.

“Ми не говоримо про компенсацію, ми не торгуємо національними інтересами України, ми не торгуємо нашою енергетичною безпекою. Ще є всі шанси зупинити “Північний потік-2″. Спекуляції на тему, що він вже майже готовий – перебільшено”, – говорить Жовка.

Дипломат вважає, що російський газопровід – загроза і для України, і для всіх країн, що будуть залежати від поставок російського блакитного палива. “Він має мало спільного з економікою, зате містить важливу геополітичну складову”, – говорить представник Офісу.

Водночас президент США Джо Байден ухвалив рішення піти на поступки Німеччині і Росії і відмовився вводити санкції проти оператора “Північного потоку-2”. Це фактично може дозволити добудувати і запустити газопровід.

Різні позиції з приводу газопроводу є і в Німеччині. Наприклад, “зелені”, які після нових виборів можуть отримати велике представництво в німецькому парламенті, виступають категорично проти нового проєкту.

Зазначимо, що глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба стверджує, що наразі команда українського лідера Володимира Зеленського продовжить блокувати завершення будівництва скандального російського газогону “Північний потік-2” і не розглядає питання компенсацій, однак має свою позицію на випадок, якщо проєкт зупинити не вдасться.

За словами українського міністра, “ні про що не домовлено, поки про все не домовлено”, і те саме зараз стосується розв’язки з “Північним потоком-2”. “Ключове, про що ми говоримо з партнерами — що ПП2 створює виклики і загрози для безпеки, а не економіки. Економіка тут важлива, 3 мільярди, які ми заробляємо на транзиті. Але навіть якщо добудувати “Північний потік” і зберегти транзит через Україну — це цілком можлива опція (…), то ключове питання — як компенсувати безпекові втрати для України у разі запуску. І оскільки це дуже складно, ми кажемо, що для всіх буде спокійніше, якщо ПП2 просто не запустять”, — підсумував глава МЗС України.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.