Президент Володимир Зеленський управлятиме парламентом через генпрокурора Руслана Рябошапку.

Про це Gazeta.ua сказав політолог Микола Давидюк.

“У Рябошапки суперможливості. Він стає “директором” парламенту. Підписуватиме подання на нардепів. Через нього Зеленський управлятиме Верховною Радою, йому вже не буде потрібний лідер фракції. Натомість буде найпотужніший “кийок” при голосуванні.

Рябошапка дуже амбітний. Не тільки хоче вислужитися перед Зеленським. Йому важливе його ім’я та біографія в очах ЄС і США. Не виключає потім роботу у міжнародних інстанціях. Не ліг під олігархів. Мислить далі, ніж посада у прокуратурі. Має свої ідеї, бачення, зараз буде робити успішні кейси. На сьогодні поки таких немає. Частково це можна списати на час, забраний на атестацію, реформування структури. Але все рівно паралельно великі кейси можна було закривати, на кого доказів більше, ніж достатньо. Зокрема того, що показували журналісти. Беріть, оформляйте, давайте результати.

Якщо Зеленський – це смартфон, то Рябошапка – новий додаток, який допомагає йому керувати державою. Логіка і зміст прокуратури не змінилися. Хоч вони її назвали Офісом. Половина тих, хто йшли на атестацію, переведуться в регіони. А потім, при зміні ситуації, переведуться назад.

Призначення Рябошапки – одне з кращих, що зробив Зеленський. Він не зі старих, як Аваков, який хотів би отримати такі ж можливості, які зараз має Рябошапка.

Теперішній генпрокурор – це якраз професіонал з ринку, який допомагав команді і увійшов до неї. Кейс достатньо європейський. З іншого боку поки мало зробив того, що могло задовольнити суспільство. Зрозуміло, що є велика частина невидимої роботи. Але це ще не той результат”, – каже Микола Давидюк.

Варто також зазначити, що Аваков підставив Зеленського із справою Шеремета, як зазначають політологи, адже доказати не залізобетонні.

А Посол США, Вільям Тейлор під час спілкування із журналістами в Києві, повідомив приголомшуючу іформацію.

“Аваков провів дуже детальний брифінг для нас, закордонних послів. Але водночас я читаю, що пише українська преса, і чудово розумію, що є питання. Аваков запитав кілька держав-партнерів про допомогу у розслідуванн. І мені відомо, що кілька з них зараз вивчають, чим би ми могли допомогти”, – сказав Тейлор.

Дипломат заявив, що не впевнений у тому, що Аваков особисто переконаний у провині тих, кому висунули офіційні звинувачення у вбивстві Шеремета.

“Він не повідомив нас про свої висновки, але він сказав, що попереду “багато роботи”. Тому я справді не думаю, що і він сам переконаний”, – додав Тейлор.