Підозрюваних у замовленні вбивства активістки Катерини Гандзюк відправили під варту незаконно, заявив захисник одного з них, Владислава Мангера.

Як пишуть 9 жовтня “Українські новини”, адвокат Дмитро Ільченко сказав журналістам після закінчення засідання в Дніпровському райсуді Києва, що надав на слуханнях матеріали слідства, які доводять, що справа проти його клієнта є політичною.

“Суд переглянув два ключові докази. Сьогодні суд подивився відео обшуку в [колишнього помічника депутата Херсонської облради Миколи Ставицького Олексія] Левіна. Ми переконані, що саме в цей момент почалося фальшування справи Ганзюк – від пошуку замовника до використання цієї справи з політичною метою”, – зазначив він у заяві для ЗМІ.

Ільченко додав, що на показаному в суді відео зафіксовано процесуальні порушення, а також є свідчення справжньої мети слідчих.

“Мало того, що обшук проходив без санкції суду, шукали нібито самого Левіна, хоча вже було два місяці як відомо, що його там немає. Але камера відвертається, потім повертається, і на видному місці видно партійний квиток партії “Батьківщина”, нібито виданий Левіну. Хоча спочатку квитка там немає, а потім він виявляється. І з цього моменту починається політичний розвиток цієї справи. Слідство прив’язує Левіна до “Батьківщини”, відповідно – до Мангера, і використовують цю ситуацію як атаку на [лідерку “Батьківщини”, нардепку] Юлію Тимошенко. У той час вибори були в самому розпалі, на другий тур прогнозувалося протистояння Тимошенко і [голови “Європейської солідарності”, п’ятого президента і нинішнього нардепа Петра] Порошенка. Тому ситуацію використовували в якості того, що нібито член “Батьківщини” напав на Гандзюк”, – переконаний юрист.

Як бачимо, винних і досі не можуть покарати. А у справі починають з’являтися все нові деталі, які тільки затягують розслідування.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки понад 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада 2018 року активістка померла.

На початку червня 2019 року п’ятьом виконавцям злочину після угоди зі слідством ухвалили обвинувальні вироки. Їх засудили на строк від трьох до шести з половиною років позбавлення волі.

Слідство вважає Мангера замовником, а Левіна – організатором злочину. Їм висунули підозри за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (організація скоєння за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, який має характер особливого мучення, що спричинило смерть потерпілого).

У лютому 2019 року Мангеру обрали запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю вийти на свободу під заставу в розмірі 2,5 млн грн. Заставу за нього внесли, і аж до червня 2020 року політик перебував на волі. У червні його заарештували.

Наприкінці липня 2020 року Офіс генпрокурора передав до суду обвинувальний акт щодо Мангера й Левіна. 28 серпня в Дніпровському районному суді Києва почався розгляд справи. Прокурор попросив для обвинувачених по 12 років в’язниці.

Під час досудового розслідування Левін відмовлявся співпрацювати зі слідством.

Мангер заявляв про свою невинуватість. За словами чиновника, він не був знайомим із Гандзюк. Інший фігурант справи – Ігор Павловський – 1 жовтня заявив на судовому засіданні, що Мангер є замовником убивства активістки.

26 липня Київський апеляційний суд відхилив скаргу обвинувачених на запобіжний захід у вигляді арешту.

Левін перед початком суду в Києві 5 серпня сказав журналістам, що зазнає тиску й тортур і від нього намагаються домогтися обвинувальних свідчень проти Мангера.

Верховний Суд 22 вересня повідомив, що не задовольнив клопотання представників Мангера про перенесення судового процесу в Херсон. Розгляд справи триває в Дніпровському райсуді Києва.