Міністр охорони здоров’я стверджував, що скандальні захисні костюми вже прямують до лікарень. Степанов запевнив, що наказ щодо розподілу костюмів вже є на сайті міністерства, але станом на момент заяви міністра цього наказу досі не було.

В ефірі “Свобода слова” Степанов запевнив, що понад 71 тисячу костюмів, які замовило МОЗ, вже прибули в Україну й поставляються до лікарень.

Під час ефіру депутатка від партії “Голос” Ольга Стефанишина нагадала Степанову про його минулотижневу заяву, а саме що костюми біологічного захисту для лікарів вже нібито поставляють до лікарень.

За словами Стефанишиної, нардепи “Голосу” перевірили на митниці й виявили, що захисні костюми не поставляються в Україну в повному обсязі. Також вона додала, що на сайті міністерства охорони здоров’я немає наказу щодо розподілу цих костюмів.

Натомість міністр відповів, що підписаний ним наказ опублікований на сайті МОЗ. За його словами, понад 71 тисяча костюмів вже прибули в Україну й відповідні підприємства міністерства вже розвозять їх в конкретно визначені лікарні.

Вони всі приїхали в три області… Кількість костюмів, яка була закуплена МОЗ, трішки більше, ніж 71 тисяча, вони всі приїхали й постачаються зараз до лікарень. Є підписаний мій наказ щодо розподілу, яким чином будуть відбуватися ці розподіли й в які лікарні вони їдуть. Наказ, звичайно, є на сайті охорони здоров’я,– заявив Степанов.

Журналісти особисто перевірили, чи є на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я наказ щодо розподілу захисних костюмів. Втім, станом на вечір 25 травня знайти його так і не вдалося. Наказ про розподіл, який мав би бути підписаний Степановим та оприлюднений на сайті, – на той момент був відсутній.

Ось що відомо про скандал з закупівлею медичних костюмів.

Нардепка з фракції “Голос” Олександра Устінова розповіла, що МОЗ закупило одноразові костюми для лікарів на 40% дорожче, ніж могло це зробити. У той момент, коли вітчизняні виробники пропонували костюми за 245 гривень за одиницю товару, тендер виграла китайська компанія, яка продає один костюм за 488 гривень.

Відзначимо, що Президент України Володимир Зеленський триматиме на особистому контролі закупівлі засобів індивідуального захисту, які здійснюватиме Міністерство охорони здоров’я.

Глава держави не погодився з тим, що українські лікарні наразі забезпечені всім необхідним у достатній кількості.

«Ми отримуємо сигнали, що не все є в лікарнях. Попри цифру уряду, що начебто медзаклади забезпечені на 70 відсотків, деяких засобів там немає. Якщо антисептиком медики забезпечені на 600 відсотків, то одноразових халатів є лише 16%, а одноразових захисних окулярів і щитків – взагалі 4%, костюмів біозахисту – 51%. Отже, лікарні не забезпечені. Щоб говорити про 70% забезпеченості, нам треба мати всіх товарів по 70%», – наголосив Володимир Зеленський.