Увечері в четвер, 5 вересня, фракція “Слуга народу” знову провела закриту зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Обговорювали як приватизацію землі, так і “табу” на співпрацю з олігархами.

За інформацією джерела в “Слузі народу”, за підсумком зборів багато народних депутатів вийшли з будівлі КВЦ “Парковий” відверто незадоволеними. Незважаючи на регулярні зустрічі з президентом, команда Зеленського залишається закритою для “слуг народу”.

Комунікація всередині політичної сили побудована за принципом піраміди. Вона розділена на 15 груп, приблизно по 16-17 чоловік. У кожній є негласний куратор, який за сумісництвом виконує функцію заступника глави фракції. Саме через цих людей і проходить основне спілкування з Офісом президента.

Такий механізм роботи з нардепами з одного боку зрозуміти можна. У фракції 254 людини і з кожним поговорити президенту буде складно.

Що обговорювали

Засідання почалося з промови Зеленського, він подякував нардепам за успішне голосування по зняттю недоторканності, а також підтримку його ініціатив про внесення змін до Конституції.

Далі продовжився його діалог з народними депутатами. Претензій після зустрічі, за інформацією OBOZREVATEL, було відразу кілька:

По-перше, закритість з боку президента і його команди. Як уже сказано вище, багато ініціатив і проекти законів просто спускаються зверху. Якихось масштабних обговорень всередині політсили немає. Багато нардепів і зовсім не в курсі, що вони приймають. З журналістами же спілкується обмежена кількість спікерів;

По-друге, тотальний контроль з боку правоохоронців. Всередині фракції і не приховують, що силовики негласно ведуть стеження за командою “Слуги народу”.

По-третє, найближчим часом Верховна Рада повністю посилить контроль за роботою нардепів. Першим сигналом в цій справі стало успішне голосування за зняття недоторканності. Далі за планом – відповідальність за кнопкодавство і прогули, законопроект про відкликання обранців зі стін парламенту за вихід з фракції.