Як розповів представник ГУР МО України Вадим Скібіцький на щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), росія зосередила на українських тимчасово окупованих територіях, у тому числі в Криму понад 420 тис. військовослужбовців.

«російська федерація зосередила на наших тимчасово окупованих територіях, Кримському півострові понад 420 тис. військовослужбовців. Це, якщо не брати до уваги росгвардію, інші структури, спеціальні підрозділи, силові структури рф, які забезпечують окупаційну владу на наших територіях», — розповів Скібіцький.

Він зазначив, що росія за понад півтора роки з початку повномасштабної війни так й не досягла своєї стратегічної мети – повної окупації території України.

«Потім були інші стратегічні цілі. Насамперед – повна окупація Луганської та Донецької областей. Саме зараз, на сьогодні найбільш активні бойові дії рф проводить, по суті на двох напрямках – Куп’янськ-Лиман, і це Мар’їнка-Донецьк, для того, щоб виконати бодай якесь завдання та повністю вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей», — сказав Скібіцький.

Зазначимо, що вся військова допомога, яку отримує Україна від союзників, — снаряди, ракети для зенітно-ракетних систем — це все можна назвати “розхідниками”. Процес поставок має бути безперервним, тоді він буде ефективним. І одну з ключових ролей у нинішній війні відіграє кількість снарядів і артилерійських систем. Про це сьогодні, 10 вересня сказав військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Вся допомога, яка нам надходить, це снаряди, ракети для зенітно-ракетних систем — це все, за великим рахунком, можна назвати розхідниками. Не треба розуміти так, що нам поставили певну кількість якогось озброєння — і ось цього має вже вистачити, щоб проводити наступальні або вести оборонні дії. Уся ця допомога має йти постійно, безперервно і якомога швидше. Процес має бути безперервним, тоді він буде ефективним”, — зазначив аналітик , в ефірі телеканалу FREEДОМ

Ключова ударна сила, яка завдає поразки ворогу, це артилерія, наголосив Гетьман. А тому кількість снарядів у війні відіграє вирішальну роль.

“Основна кількість тротилу, яка прилітає на нашу територію і яким ми плануємо атакувати ворога, — це все-таки артилерія і снаряди. Якщо подивитись, скільки прилетіло снарядів, то порівнювати їх з ракетами чи навіть з авіабомбами недоцільно. Порівняння буде не на користь останніх. Основна ударна сила, яка завдає поразки ворогу, — це все ж таки артилерія. Тому кількість снарядів у війні, за великим рахунком, артилерійській війні, сьогодні відіграє ключову роль”, — зазначив гість ефіру.

За словами Гетьмана, росіяни можуть виробляти до 1,5 млн снарядів на рік.

“Це означає, що вони можуть розраховувати на 4-4,5 тис. пострілів на день. Але вони проводять набагато більше пострілів — у два-три рази. Тому їм не вистачає свого виробництва. Я думаю, що саме тому зараз РФ може домовлятися з Північною Кореєю про додаткові поставки саме снарядів, насамперед”, — сказав аналітик.

Він також уточнив, що на початок війни у Росії був великий запас снарядів — близько 15-20 млн. Це і давало їм змогу здійснювати до 80 тис. пострілів на день.

Що стосується запасів України, то, за словами аналітика, зараз посилено і збільшено власне виробництво снарядів — у 12 разів щонайменше.

“Ми посилили своє виробництво щонайменше в 12 разів, тому що офіційна інформація така, що зараз за місяць виробляється снарядів більше, ніж до повномасштабної війни за рік. Значить, очевидно, у 12 разів, щонайменше”, — уточнив гість ефіру.

Він також нагадав, що партнери України планують збільшити кількість вироблених снарядів для того, щоб забезпечити українську артилерію.

Гетьман акцентував, що хоча поки паритету з противником досягти не вдалося, українські військові використовують снаряди набагато ефективніше.