Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення призвів до розкрадання земельних територій площею в два окуповані Крими. Про це президент заявив під час форуму “Україна 30. Земля”.

“Для українців діяв мораторій як у Венесуелі або Північній Кореї. За час мораторію помер майже 1 млн землевласників, а вартість гектара сільськогосподарської землі стала найнижчою у Європі. Колишні парламенти не змогли не те що провести земельну реформу, а навіть почати обговорення відповідних законів”, – зазначив Зеленський.

“У 2014 році Росія анексувала в нашої держави півострів Крим. За час мораторію деякі бізнесмени й політики вкрали у держави землю, яка дорівнює площі майже двох півостровів Крим. Безумовно, ми зробимо все, щоб повернути і те, і інше”, – додав президент.

Також варто додати, що президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

«Закон № 2194, який в корені міняє землевпорядкування нашої держави і який називають земельної Конституцією», – зазначив Зеленський, коментуючи закон перед його підписанням.

Нагадаємо, що з 1 липня вступає в силу закон, який дозволить розпродаж українських сільськогосподарських земель, в тому числі іноземцям та іноземним банкам. “Батьківщина” категорично проти відкриття земельного ринку, і планує підключати тисячі українців, щоб добитися проведення референдуму.

“Цей парламент проголосував за розпродаж української землі всупереч волі народу, бо це фейковий парламент, це обслуговуючий персонал офісу президента і олігархії, яка ним керує. Всі ці голоси не мають нічого спільного з волею народу”, – заявила Тимошенко на погоджувальній раді.

За її словами, останнє соціологічне опитування групи “Рейтинг” свідчить, що більшість українців виступають за референдум, і якби його все ж провели, то проголосували б проти.

Як розповів “Вістям” співрозмовник у фракції Тимошенко, як мінімум до осені тема землі буде основним проектом “Батьківщини”