Звільнити Запорізьку область буде простіше за Херсонську, де наші воїни пролили чимало крові.

Про це розповів радник Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, ми однозначно зайдемо у Запорізьку область – Мелітополь, Бердянськ, Енергодар.

– Росіяни зараз вибудовують оборону, зміщуючи запорізький напрямок. Тому що головне їхнє побоювання – це удар на Крим. Він обрушує весь південний фронт. ЗСУ, Сили оборони виходять прямо на кордон Криму – для них це повна катастрофа, – сказав радник.

Водночас він визнав, що Мелітополь – це стратегічно найважливіша точка зв’язаності та “центр гравітації всього Півдня”.

– Там аеродром, вони зосереджують там найбільші сили. Тому що на Запоріжжі, на відміну від Херсонщини, неможливо оборонятися в полі, вона пласка, – розповів Арестович.

За його словами, українські захисники пролили на Херсонщині багато крові – і своєї, і чужої, там було дуже важко. Для звільнення частини області довелося послідовно перемелювати мости, логістику, бити по складах, штабах та бронетехніці, що допомогло так послабити російське угруповання, що вони зрозуміли, що утримувати цю частину фронту безперспективно.

– А в Запорізькій області можна побудувати інженерні райони, опорні пункти, і навіть якщо вони будуть ідеально забезпечені, їх просто обійти по флангах і там ніде тримати оборону, – резюмував радник.

Додамо, на думку військового експерта, полковника ЗСУ в запасі Романа Світана, саме на Запорізькому напрямку українські війська завдадуть окупантам генеральний удар.

За його словами, ця ділянка, що має ширину 300 кілометрів та глибину – 100 кілометрів, є найтоншою частиною фронту. Росіяни в ній з одного боку притиснуті ЗСУ, а з іншого – Азовським морем.

Удар на цьому напрямку українська армія могла завдати ще влітку, але тоді війська було переформатовано на Ізюмський котел. Але його все одно буде завдано найближчим часом, щойно дозволять погодні умови, – наголосив військовий експерт.

Він вважає, що зараз погода не сприяє наступу, адже фронтальний рух ускладнений, є можливість пересуватися тільки в агломераціях.

“Скоріш за все, поки буде падати дощ, а потім підсихати або підморожуватися ґрунт, мине щонайменше 1 – 2 тижні. Протягом цього часу українські війська будуть використані на Донбасі на напрямках: Донецьк – Горлівка, Кремінна – Лисичанськ та Сватове”, – зазначив полковник ЗСУ.

Однак, Світан наполягає, тільки-но ґрунт підморозиться, головний удар ЗСУ буде завдано на Запорізькому напрямку з виходом до Азовського моря.

Вихід з будь-якої точки Запорізького фронту у будь-яку точку Азовського моря виконає головне завдання – переріже сухопутний коридор з Росії в Херсонську область та Крим, – зауважив він.

До всього: військовий експерт назвав три шляхи, якими українські військові можуть перерізати цей сухопутний коридор:

найоптимальніший вихід – з Оріхівського плацдарму на Токмак, а далі на Мелітополь.

“Це найкоротший шлях – понад 70 кілометрів. Півтора – два танкових переходи й виходимо на Мелітополь, цілком перерізаючи сухопутний коридор. Саме на цьому шляху росіяни готуються зустріти ЗСУ”, – наголосив він.

другий напрямок – з боку Гуляйполя, вздовж залізниці Гуляйполе – Чернігівка – Бердянськ.

“Це трохи довший шлях – приблизно 100 кілометрів. Виконується теж саме завдання, але росіяни саме тут нас поки що не чекають. На цій ділянці в них не побудовані укріплення, які можуть зупинити війська. Це теж один з оптимальних варіантів”, – розповів Світан

третій шлях, який може скластися саме зараз, Вугледар – Волноваха – Маріуполь.

“Відстань від Вугледара до Волновахи – до 30 кілометрів. У Волновасі сходяться багато доріг з Росії у бік Херсона та Криму. Також там єдина залізниця, яка живить російські угрупування на Херсонщині та Запоріжжі. А вздовж залізниці забезпечується логістика росіян”, — наголосив він.

За його словами, вздовж Запорізької лінії фронту і до Донецька побудовано дуже багато паралельних доріг – залізничих та автомобільних, так званих рокадних доріг.

Ми можемо протягом декількох годин усі свої резерви в районі Запорізького фронту перекинути у будь-яку точку прориву. Адже ми тут маємо дуже розвинену систему тилу,
– зазначив він.

“Вихід до Азовського моря і далі рух на Крим – це те, що очікує нас у глобальному масштабі”, – підсумував Світан.