США активно стає на захист України, а Джо Байден, американський президент, виступає у ролі дипломатичного представника – саме так можна охарактеризувати політичну ситуацію на початку 2022 року.

Цікаво відмітити те, що 2021 рік закінчився тим, чим і розпочався – телефонними перемовинами президентів США та РФ. Різниця полягає в одному – на у січні минулого року Путін подзвонив Байдену з привітаннями. Цього ж року Джо Байден подзвонив із ціллю обговорити політичну ситуацію на сході України – тут фактажу вже було набагато більше.

Окрім цього варто зазначити, що так уже склалось – інтереси України перед обличчям країни-агресорки представляє саме президент США Джо Байден.

На фоні наполегливих прохань Джо Байдена (а пізніше і попереджень про застосування санкцій у разі нападу на Україну) Кремль почав висувати власні ультиматуми.

Володимир Путін зажадав від Північноатлантичного альянсу пообіцяти не розширюватись на схід. Насправді президент країни-агресорки мав на увазі одне: «Гарантуйте, що не візьмете у склад НАТО Україну».

Проте У США таких гарантій не дають. Адже Байден не може гарантувати за всі країни НАТО. А Україна, яка прописала шлях до НАТО у Конституції, не може і не хоче його звідти прибирати.

Нагадаємо також, що 2021 року держави-союзниці оновили хартію партнерства Україна – США, яка до цього не оновлювалась 10 років. Більш того, днями було підписано оборонний бюджет тих же Сполучених Штатів – у проєкті передбачено 300 мільйонів доларів і для України.

Звідси можна зробити логічний висновок – навряд партнери хочуть «зрадити» Україну, які б там плітки за українськими спинами не намагалась донести Росія.

Другий, не менш важливий висновок, Джо Байден у такій напруженій реальності підтримує українську сторону.