Національна поліція готова перевірити екскерівника пресслужби Адміністрації президента Петра Порошенка на причетність до відео, де фура збиває його тодішнього конкурента Володимира Зеленського.

Про це йдеться у матеріалах справи, які частково оприлюднені в рішенні суду

У квітня суд на прохання поліції продовжив терміни розслідування до 11 липня.

Слідчий обґрунтував таку необхідність тим, що він планує:

відпрацювати на причетність до ймовірного злочину колишнього керівника Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента та його колег.

На момент оприлюднення ролику цю посаду обіймав Андрій Жигулін;

за результатами відпрацювання визначитись, чи необхідно допитати їх в якості свідків та провести обшуки в їхніх помешканнях;
дослідити, чи є в діях Жигуліна ознаки злочину.

За словами поліції, екскерівнику пресслужби Порошенка неодноразово направляли повістки.

Водночас, у рішенні суду йдеться, що експерт, який досліджував відео, не виявив у ньому “ознак пропаганди культу насильства та жорстокості”.

Судячи з іншого судового рішення, ще від 15 серпня 2019 року, питання про наявність таких ознак було єдиним, яке ставили експерту.

Крім того, була проведена експертиза блоку комп`ютера, мобільного телефону та інших носіїв інформації активіста молодіжної організації Порошенка – “Солідарної молоді” Дениса Любченка.

У цих предметах шукали файли за ключовими словами: “У кожного своя дорога… Зе Енд”, “Зеленський”, “Порох сила Кокс могила”, “STOP ZE DRUGS”, “Фура”, “Європейське майбутнє України”. Таких файлів експерт не виявив.

Також у речах Любченка не знайшли інформацію щодо роботи сайту, на якому був опублікований відеоролик.

У коментарі УП Андрій Жигулін, який досі опікується комунікацією в партії Порошенка “Європейська солідарність”, сказав, що його або підлеглих на допити у цій справі не викликали, повістки він не отримував.

Раніше, у Зе-команді дуже критично висловилися на адресу ймовірного автора відео.

“Пам’ятаєте провокаційне відео з вантажівкою, яке розмістив у себе на телеграм-каналі екс-президент Порошенко? Старший слідчий з особливо важливих справ Головного управління Нацполіції вже зібрав всю інформацію щодо обвинувачень та передбачуваного автора “шедеврального” відео”.

“Доля автора буде несолодкою – обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк. Нацполіція працює максимально ефективно, і винні будуть покарані найближчим часом”.

Також відомо, що донедавна було відомо, що “досудове розслідування в рамках відкритого кримінального провадження по ролику триває. Наразі слідчі не вважають за можливе розголошувати подробиці досудового розслідування. Але після його завершення – громадськості та ЗМІ нададуть повну інформацію”.