У прокуратурі АРК заявили про арешт українського судна «Романс 1», яке заходило в закриті порти Криму. За даними СБУ, мова йде про яхту, яка належить опозиційному українському політику, куму президента Росії Володимира Путіна Віктору Медведчуку. Крим.Реалії з’ясували, чому «Романс 1» виявився в полі зору правоохоронних органів і яку роль в його долі зіграв півострів.

Яхта, про яку йде мова, арештована Херсонським міським судом. Рішення суду у відкритому доступі поки немає. У прокуратурі АРК, яка клопотала про арешт судна, повідомили, що це пов’язано з неодноразовими заходами екіпажу яхти в порти анексованого Криму, які закриті українською владою з 2014 року в зв’язку з його російської анексією.

У наглядовому відомстві стверджують, що яхта «Романс 1» була неодноразово помічена біля берегів Криму, що є порушенням українського законодавства, що визначає порядок в’їзду/виїзду на окуповану територію, а також ряду інших законодавчих актів України.

«Морське судно «Романс 1» в жовтні 2017 року здійснило кілька (не менш двох) заходів в закриті порти Севастополя та Ялти, що є порушенням порядку в’їзду/виїзду на окупований півострів, а саме вимог законів України «Про державний кордон України»,«про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «про створення вільної економічної зони «Крим» та інших законів і підзаконних актів, включаючи указ Міністерства інфраструктури України про закриття морських портів від 15 липня 2014 року», – пояснили Крим.Реалії в прокуратурі АРК.

На даний момент слідчі встановлюють місце знаходження судна для виконання рішення суду про його арешт.

Заходження суден в закриті морські порти Криму слідчі кваліфікують як дії, «що підривають суверенітет України і порушують норми національного законодавства». Це передбачає кримінальну відповідальність для судновласників, операторів і капітанів суден.

У той же час в СБУ повідомили, що яхта, «згідно з документами, які є в наявності відомства», належить народному депутату України Віктору Медведчуку.

«Слідчі СБУ задокументували неодноразове порушення законодавства екіпажем приватного судна« Романс 1 »(порт приписки – Херсон)», – йдеться в повідомленні СБУ.

За даними Українського суднового реєстру, Віктор Медведчук з 2011 року володіє моторною яхтою класу «Azimut». Вона присутня і в його публічної декларації про доходи, витрати і майно.

Де зараз знаходиться заарештована яхта, невідомо. У публічних морських базах, які відстежують пересування суден в реальному часі, про неї згадок немає. Яхтсмени пояснюють це тим, що маломірні судна не зобов’язані мати ідентифікаційну систему AIS і можуть пересуватися без неї.

За даними Українського суднового реєстру, яхта Віктора Медведчука може ходити тільки по внутрішніх водних шляхах України.

Видання “Дзеркало тижня. Україна” повідомляє, що «Романс 1» зараз знаходиться в Криму і після завершення судових розглядів її планують оголосити в розшук. Офіційних підтверджень цієї інформації немає.

Ще не відомо, за яким маршрутом української яхті вдавалося неодноразово заходити в порти окупованого Криму, як стверджує слідство. У прокуратурі АРК Крим.Реалії не змогли уточнити це питання, зазначивши, що «інші обставини встановлюються».