Президент Володимир Зеленський збирається суттєво обмежити апетити головного олігарха України Ріната Ахметова. Однак останній хоче кинути виклик владі. Про це заявив екс нердеп Сегрій Лещенко в ефірі “Чесна політика” на 24 каналі.

Олігарх Рінат Ахметов готується до оборони своїх статків. Влада Володимира Зеленського готує серйозний удар по найбагатшому українцю, який збагачувався протягом року, коли інші громадяни потрапили в злидні через коронакризу.

Ахметов збирається поповнити свої арсенали політичної та медійної зброї, щоб захищати свої інтереси. Пул телеканалів, які використовує Ахметов, поповнив телеканал “НАШ”.

Водночас на політичній мапі може виникнути партія, що буде працювати в тій же політичній ніші, що і “Партія регіонів”. Телеканал “НАШ” буде головним рупором в базових регіонах півдня та сходу України.

Канал раптом змінив риторику. Там стали регулярно з’являтися “говорящі голови” з телеборделю Ахметова, а інформаційну сітку почали займати теми, які турбують головного олігарха – енергетика та залізниця.

Наразі телеканал “НАШ” став прихистком для всіх одіозних спікерів та зрадофілів, які роками засідали в студіях каналів Віктора Медведчука.

Їхня мета – розхитування ситуації в Україні та послаблення влади Зеленського, який задумав серйозний наступ на інтереси Ахметова. На Банкової є плани провести масштабну кампанію з обмеження апетитів Ахметова та обкладанням його справедливими платежами в бюджет.

Йдеться, про запровадження нових ставок екологічного збору для вугільних електростанцій. Вони забруднюють повітря та провокують хронічні захворювання у містах-мільйонниках.

Наприклад, Придніпровська ТЕС – викиди Ахметова лягають на легені мешканців Дніпра. Бурштинська ТЕС Ахметова на Івано-Франківщині є чи не головним забруднювачем повітря на Галичині.

Також  розповідається про плани Зеленського щодо запровадження земельного податку для компаній, що видобувають залізну руду. Компанії-мільярдери мають знижку 75% при сплаті земельного податку.

Банкова планує ввести акциз на вироблення зеленої енергетики, де в Ахметова 25% ринку. Надприбутки зеленої генерації, якій в часи Петра Порошенка запропонували найвищі в світі тарифи, мають бути обмежені.

Найбільш болючим для Ахметова буде новий підхід для обрахунку ренти на видобуток залізної руди. Якщо ренту почнуть стягувати з вартості руди на ринку Китаю, це може призвести до втрати Ахметовим 1 мільярда доларів.

Запланований по Ахметову удар буде коштувати для нього не тільки безсонних ночей, але і значних доходів.