До агресії проти України, яку почав президент РФ Володимир Путін, багато українців нормально ставилися до Росії, підкреслив голова партії “Сила і честь”, ексголова СБУ Ігор Смешко в ефірі ток-шоу “Важливе” на телеканалі “Наш”.

“Але на сьогодні – порахуйте, скільки ми втратили вже людей під час цієї війни, ми втратили частину нашої території – це історичний факт”, – зазначив політик.

Він упевнений, що в цій війні держава здобула цінний досвід, який не можна було б придбати з книжок.

“Я абсолютно оптимістично дивлюся на майбутнє нашої держави – ми отримали такий фундаментальний досвід. Ми були наївними, ми були романтиками, але ми зараз зовсім інші… Ще один досвід ми придбали – не можна популістів пускати до влади”, – вважає Смешко.

“Не можна притиснути Україну до стіни. Україна довела, її народ довів: марно думати про те, що нас колись можна поневолити. Рано чи пізно бажання стати незалежними проб’є свою дорогу”, – підкреслив він.

Нагадаємо раніше, Смешко заявив, що Росія може відкрито ввести свої війська в Україну під виглядом “примусу до миру”.

“З політичної точки зору Росія піде лише в тому випадку, коли зможе продати для свого народу і світової спільноти, перш за все у Європі, що це буде операція з примусу до миру на території України. […] Якщо ми не дамо привід, є ймовірність уникнути конфлікту. Якщо ми підемо на провокацію… У Кремлі немає людей, які воювали, це не Карибська криза 1961 року, коли офіцер [Джон] Кеннеді та офіцер [Микита] Хрущов розуміли, що таке війна. На сьогоднішній день усе залежить, на жаль, від однієї людини”, – сказав він.

Ексголова СБУ вважає, що Україна має “зробити все, щоб не дати провокацію використати для нападу”.

“З воєнної точки зору Росія підготувала все, щоб провести успішну наступальну операцію. Ця операція може дозволити їй окупувати значну територію, але 140 млн не можуть окупувати 40 млн населення – це буде кінець для Росії. Але це з воєнної точки зору”, – пояснив Смешко.

За його словами, в Україні треба припиняти розмови про деокупацію Донбасу у воєнний спосіб.

“Це пряма допомога агресору і можливість втілення воєнної можливості в політичну. Усі ці провокації треба присікати. До речі, наші Збройні сили в нинішній ситуації абсолютно не здатні на звільнення території, я вже не кажу про міжнародні та військові наслідки цього”, – заявив Смешко.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.