У США заявили, що не вважають слова Олексія Арестовича офіційною позицією керівництва держави. Речник української делегації у ТКГ Арестович раніше зауважив, що Україна може “розвернутися на Схід”.

Тимчасовий повірений у справах США, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент раніше зауважив, що ніколи не бачився з Арестовичем. Кент сумнівається, що посадовець представляє офіційну позицію влади.

“У нас будуть зустрічі цього тижня з офіційними особами із МЗС, Кабміну та на Банковій – думаю, там прозвучить безпосередня інформація щодо цього та озвучать позиція держави”, – наголосив Кент.

Водночас політик зауважив, що Арестович має право на свою думку.

Нагадаємо, Олексій Арестович висловив свою думку щодо геополітичного вектору України. Україна може переглянути його. Це станеться, якщо проросійські настрої у Європі та США призведуть до ігнорування українських інтересів.

Таку позицію у телеефірі висловив радник голови Офісу Президента та спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович. Під Сходом він мав на увазі, наприклад, Китай та ОАЕ.

За словами Олексія Арестовича, у ЄС немає однієї позиції щодо відносин із Росією. Німеччина, наприклад, на державному рівні лобіює російський проєкт “Північний потік-2”. А Франція  в червні взагалі хотіли ініціювати зустріч лідерів ЄС із президентом Росіє Володимиром Путіним.

Пропозиція не пройшла, бо багато лідерів країн Європи виступили категорично проти.