На різних ділянках фронту в російських підрозділах ситуація неоднорідна. Вони намагаються витримати український натиск, десь відступають, попри те, що їм наказано триматися будь-що-будь. Через це і в середовищі російських так званих “військкорів” спостерігається різноголосиця. У жодному разі наказ Путіна йти вперед російська армія виконати не може.

Про це заявив керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж у прямому ефірі українського телеканалу.

“Путін чотири дні тому дав команду провести масштабні атаки по всіх напрямках. Це не виходить. Секторальні “вгризання” вони намагаються виконувати, кудись “вгризатися”. Особливих поступів ніде немає з їхнього боку”, — заявив генерал.

Він додав, що на особливо важливих напрямках відступати росіянам не дають загороджувальні загони.

За словами Маломужа, українська армія, навпаки, руху не припиняє, одночасно знищуючи резерви противника та його шляхи постачання. Максимум, що вдається росіянам, іноді просунутися на сотні метрів якоюсь лісосмугою або балкою.

Особливе побоювання у росіян, на думку Маломужа, викликає ситуація біля Роботиного в Запорізькій області.

“Вважають, що там наш стратегічний плацдарм для завдання удару по південному угрупованню. Тому туди кидають додаткові резерви, включаючи мобілізованих та нові підрозділи армії, які вони зараз створили. Вони практично не мають відповідної підготовки. Озброєнь приблизно 50% [від необхідного] по артилерії, БТР, танках. Тобто немає повного складу, тим паче досвіду ведення бойових дій. Відповідно, гинуть, і це їм нічого не дає”, — резюмував Микола Маломуж.

Додамо, Українські військові розповіли, яка ситуація на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, там зафіксували суттєве зменшення кількості мобілізованих військовослужбовців з Росії.

Речник Генерального штабу ЗСУ Павло Ковальчук в ефірі телемарафону розповів, що є причини такої ситуації. Адже вороги зменшили відправлення мобілізованих в Україну, пише 24 Канал.

«У зв’язку з постійним збільшенням втрат серед особового складу окупаційних військ Росії у війні проти України спостерігається суттєве зменшення кількості мобілізованих військовослужбовців з різних населених пунктів Росії»,– заявив речник.

За його словами, у вересні 2023 року з російського міста Іжевськ для доукомплектування підрозділів, що дислокуються на тимчасово окупованих територіях України, відправлення здійснювалось по 20 – 30 осіб декілька разів на місяць.

«Натомість, для порівняння, раніше кількість таких мобілізованих становила від 100 до 120 осіб», – заявив український військовий.

Додамо, Депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков розповів, що українські військові просуваються до Токмака, а тим часом російська пропаганда розповідає протилежне.

За його словами, відкриваються достатньо великі перспективи для звільнення Токмака та інших населених пунктів в глибині Запорізької області.

«Фактично, це напевно, сьогодні ключова тенденція, всі події більшою мірою відбуваються навколо Токмака. Звичайно це посилюється далекобійними ударами з боку ЗСУ по логістичним центрам. Тому що сьогодні чи не щодня за останні тижні ми фіксуємо удари по Токмаку, Мелітополю, Бердянську.

Наші військові намагаються вибивати логістику окупантів, вибивати місця базування, живої сили, боєкомплектів, тобто сьогодні події на запорізькій лінії фронту тільки з кожним днем активізуються. Звісно, це впливає на ситуацію на ТОТ. Тому, що, незважаючи на російську пропаганду про те, що все у них під контролем, що начебто «український контрнаступ не вдався», насправді ситуація виглядає зовсім інакше і є велика кількість свідчень про це», – наголосив Ашурбеков.

Депутат додав, що втрати серед російських військові дуже великі. Більшість цивільних лікарень на окупованій частині Запорізької області переобладнані для військових цілей, тобто по факту є військовими госпіталями.