Президент України Петро Порошенко заявив, що президент РФ Володимир Путін не хоче з ним спілкуватися, "бо не має, що сказати". 


Про це Порошенко заявив на прес-конференції 16 грудня у Києві, коментуючи питання про долю українських політв'язнів за відсутності комунікації з Путіним.  


"Перешкода, що ми вже рік не можемо звільнити жодного в'язня – з тюрем РФ, ОРДЛО та Криму – полягає не в тому, що Путін не хоче спілкуватися з Порошенком. А в тому, що він не хоче їх звільняти", –  заявив Порошенко. 


Президент нагадав, що після акту агресії РФ у Керченській протоці він намагався зв'язатися з Путіним, але той відмовився спілкуватися, згодом пославшись на "виборчу кампанію" в Україні. 


"Він відмовився (розмовляти – ред.) не тому, що це пов'язано з виборчим процесом в Україні, а тому, що йому немає що сказати", – упевнений Порошенко.  
Він додав, що Путін "не очікував, що протягом 24 годин, за які були проведені інтенсивні консультації з міжнародними партнерами, будуть заяви Великої сімки, ЄС, більшості країн".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом


"Йому не було, що відповісти", – додав Порошенко.


Також на питання про те, якою наразі  є роль лідера ГО "Український вибір" Віктора Медведчука у звільненні полонених, Порошенко заявив: "Ми всі все розуміємо. Де-факто Медведчук є представником Путіна на цих переговорах (у Мінську – ред.)".


"І він є єдиним джерелом, каналом для донессення його позиції. … Треба перевірити, але здається  з травня чи квітня (2018 р. – ред.) він не бере участі у засіданнях ТКГ", – заявив Порошенко.