Українські льотчики вже почали відпрацьовувати на F-16 тактичні прийоми. Зокрема, удари по повітряних та наземних цілях.

Про це розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнаг.

«Процес навчання триває. Льотчики відпрацьовують вже тактичні прийоми. Відпрацьовують фактично завдання ударів по повітряних та неземних цілях. Адже важливо навчитись не лише літати на літаках і контролювати повітряний простір. На них треба воювати», — зазначив речник.

За словами Ігната, наразі також триває підготовка наземного персоналу. Вони вчаться, як обслуговувати літаки F-16 та озброєння цих винищувачів, як його програмувати.

«Ця підготовка потрібна для того, щоб максимально ефективно літак працював в українському небі, знищував повітряні, наземні, ну й надводні цілі», — наголосив речник Повітряних сил.

Крім того, в Україні готують та адаптовують інфраструкту «на певних майданчиках для того, щоб ці літаки могли застосовуватись з наших літовищ».

До того ж, важко недооцінити вплив винищувачів на хід війни, але разом з тим не варто й завищувати очікування.

Ігнат зауважив, що результати роботи літаків будуть радше накопичувальними.

«Я навіть колись сказав, що коли ми отримаємо F-16, то виграємо цю війну. Спочатку виграємо битву у повітрі, а потім Сили оборони зможуть звільнити території. Але зрозуміло, що це не буде одномоментно, мовляв, прийде ескадрилья F-16 – і перемога. Та ні», — зазначив Ігнат.

Насамперед літаки мають допомогти у захисті українців від ракетних та дронових атак. Також важливим завданням буде боротьба з російською авіацією.