Голова фракції владної в Грузії партії “Грузинська мрія” Раті Іонатамішвілі не виключив ускладнення дипломатичних відносин з Україною в разі, якщо колишнього президента Грузії Міхаеїла Саакашвілі призначать віцепрем’єр-міністром українського уряду.

Про це йдеться у виступі Іонатамішвілі від імені фракції, “Радіо Свобода”

Пряма мова лідера “Грузинської мрії”: “Якщо Саакашвілі буде призначений українським віцепрем’єром, людина, яка винна перед грузинським законодавством і перебуває в розшуку, це, очевидно, дуже ускладнить відносини Грузії і України.

Я не виключаю, що в порядку денному стане і питання про перегляд дипломатичних відносин, незважаючи на те, що зв’язок між двома країнами для нас дуже цінний”.

Про те, що Тбілісі може сприйняти як недружній крок можливе призначення Саакашвілі, заявив також посол Грузії в Україні Теймураз Шарашенідзе. За його словами, українська сторона поінформована про ставлення Грузії до цього питання.

Коментар посла Грузії агентству “Інтерфакс Україна”: “Міхеїла Саакашвілі визнала Грузинська держава, грузинське правосуддя винним, і його оголошено в міжнародний розшук. Свого часу було звернення до української сторони про затримання і передання Міхеїла Саакашвілі в Грузію, і було передано матеріали порушених кримінальних справ…

Крім того, варто нагадати, що ця людина неодноразово закликала повалити легітимно обраний уряд Грузії насильницьким шляхом. На тлі всього викладеного можливе призначення пана Саакашвілі з великою ймовірністю буде сприйняте у Тбілісі як недружній і неприйнятний з боку стратегічного партнерства крок”.

В свою чергу,Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія відреагував на заяви Грузії про можливе відкликання свого посла з України в разі призначення Міхеїла Саакашвілі віцепрем’єром з питань реформ.

В коментарі OBOZREVATEL нардеп зазначив, що в разі такого сценарію Грузія зіткнеться з більшими проблемами, ніж наша країна. Також він зазначив, що вважає Саакашвілі хорошою людиною і кандидатом на посаду в уряді.

“Чому Грузії так нервувати? Можна було б просто абсолютно відреагувати. Хтось когось взяв, навіть не на перше обличчя, не на друге, а віцепрем’єр. Навіщо тоді чинити таку політичну агресію? Дуже дивно бачити, коли на суверенне рішення нашої країни невелика країна поруч, яка значно менше, так реагує”, – сказав Арахамія.

“Якщо у нас будуть проблеми дипломатичні, то у Грузії вони будуть сильніші, ніж у нас. Це ж не США, які говорять: “У вас будуть дипломатичні проблеми”. Це Грузія. Треба про це не забувати”, – додав парламентарій.

Він підкреслив, що сам є грузином і прекрасно розуміє, як сприймається Саакашвілі за нинішньої влади.

“Це просто спроба чинити тиск. У нас суверенна держава, і ніяка країна в світі не буде нам розповідати, кого нам потрібно призначати на посаду віцепрем’єра, а кого не треба. Тут абсолютно неправильна риторика. Ми точно з грузинами знайдемо спільну мову, ми братські народи, ми прекрасно порозуміємося, це гостинна країна”, – переконаний Арахамія.

Підсумовуючи, він додав, що до карантину Україна займала друге місце за кількістю потоку туристів до Грузії. Тому, вважає політик, Тбілісі не захоче втратити цей сегмент клієнтів.