Американський генерал стверджує, що президент США Джо Байден з перших днів повномасштабного вторгення ні разу не казав, що США хочуть перемоги України.

Таку думку висловив екскомандувач армії США в Європі, генерал у відставці та очільник Кафедри стратегічних досліджень Першинга у Центрі аналізу європейської політики Бен Годжес.

«Я сказав так, тому що ніколи не чув, щоб президент або Конгрес сказали, що ми хочемо перемоги України. Вони кажуть — ми з вами стільки, скільки буде потрібно. Що це означає? Думаю, що є нерішучість. Мені дуже важко зрозуміти, чому вони зупинилися. Вважаю, що є певна стурбованість, що Росія може якось посилитись, хоча вони за два роки цього не зробили», — зазначив він.

За його словами, у США не усі політики та високопосадовці вірять, що Росія може програти.

«Є певна невпевненість щодо того, що станеться, якщо Україна переможе, а режим Путіна впаде. Що ми будемо робити? На жаль, є деякі люди тут у Вашингтоні, Берліні та інших столицях, які не можуть навіть уявити, що Росія може програти. Я маю на увазі, що їм доведеться відмовитись від десятиліть своїх переконань про Росію — хто і що таке Росія», — пояснив він.

Тим часом Бен Годжес заявив, що українських військових очікує чергова важка зима. Попри це, вони не збираються знижувати темп.

За його словами, ЗСУ продовжать тиснути на росіян, на їхню логістику.

«В мене немає жодних сумнівів, що Росія робитиме те саме, що і минулої зими — атакуватиме енергомережу, аби зробити життя цивільних жахливим. Мета — підірвати готовність українського народу до спротиву. Тому засоби протиповітряної оборони мають бути першими в списку постачання Україні», — каже Годжес.

Водночас він підкреслює, що не хотів би бути російським рядовим, який сидить в окопі.

«В них жахлива система логістики, їхнім лідерам начхати на них. Тож російські солдати жахливо страждатимуть взимку», — зазначив він.