Віцепрезидентка США Камала Гарріс обговорить майбутню підтримку України з боку Вашингтона під час поїздки на Мюнхенську безпекову конференцію наступного тижня. Про це пише Reuters.

Представник Білого дому сказав, що Гарріс виступить там з промовою, щоб відзначити мужність українського народу, підтвердити міжнародну підтримку країни, засудити дії Росії, підтвердити зобов’язання Вашингтона щодо взаємної оборони в рамках НАТО та “окреслити шлях вперед” щодо України.

“Вона дасть зрозуміти, що ця боротьба є частиною чогось більшого – захисту міжнародних правил і норм, а також свободи”, – сказав він.

Віцепрезидентка також зустрінеться з іноземними лідерами та продовжить нашу інтенсивну дипломатичну взаємодію з союзниками та партнерами щодо війни в Україні, а також щодо інших регіональних і глобальних питань.

Гарріс на минулорічній конференції зустрічалася з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася за кілька днів до вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконаний, що нинішня Мюнхенська конференція з безпеки матиме важливе значення, адже там вирішуватимуться питання безпеки України, Європи й світу загалом.

“Цьогоріч ми будемо просувати на Мюнхенській безпековій конференції пріоритетні для України теми. Ключова – це постачання далекобійних ракет і відкриття постачання бойових літаків, оскільки саме літаки є останнім типом зброї, який потрібно розблокувати, всі інші позиції ми за минулий рік відкрили  командними зусиллями. Будемо також говорити про членство України в НАТО і взагалі про майбутнє Росії”, – заявив міністр.

Очільник української дипломатії нагадав, що рік тому саме на Мюнхенській конференції Володимир Зеленський виступив із програмною промовою, в якій зокрема закликав надати Україні зброю.

Варто також зазначити, що Польща виступає за те, щоб західні лідери на Мюнхенській конференції з безпеки не просто обговорили можливість передачі винищувачів Україні, а прийняли рішення з цього питання.

“Що стосується питання винищувачів, то Польща не хоче бути в цьому питанні наодинці, ми вважаємо, що це рішення має бути прийняте західними союзниками одноголосно” – заявляв посол Польщі у Німеччині Даріуш Павлось.

Однак, за його словами, потрібно використати будь-які можливості для відповідних консультацій і якомога швидше.

“Політика вагань і зволікань, як у випадку з основним бойовим танком Leopard 2, є контрпродуктивною. У нас є приказка: якщо ти даєш швидко, ти даєш двічі” – сказав Павлось.

“До Мюнхенської конференції з безпеки, яка відбудеться з 17 по 19 лютого, залишилося лише 14 днів. Ми запропонували, щоб глави держав і урядів, які зберуться там, не лише обговорили це питання, але й ухвалили рішення” – заявив він.

Посол також зазначив, що було б доцільно, щоб президент Польщі Анджей Дуда, президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрілися там у форматі Веймарського трикутника, щоб показати, що найважливіші європейські прихильники України повинні згуртувати свої ряди.

“Крім того, ми завжди готові до двосторонньої розмови з Німеччиною. Польща має кілька десятків винищувачів радянської розробки, як МІГ-21, так і СУ-22. Але, як я вже сказав, ми хочемо мати єдиний підхід до цього питання з нашими партнерами в ЄС і в НАТО” – заявив дипломат.

Варто нагадати, що Мюнхенська конференція з питань безпеки пройде з 17 по 19 лютого, напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Цього року на захід не було запрошено жодного представника російського уряду. Утім, замість членів уряду з Росії були запрошені представники громадянського суспільства та опозиції РФ. Серед них – колишній чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров і критик Кремля Міхаїл Ходорковський.

Очікуємо від Мюнхенської конференції максимальної користі та підтримки у війні України з росією.