У Кремлі вперше прокоментували свою готовність обговорювати з Україною мирне врегулювання на Донеччині.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган нещодавно знову запропонував роль посередника у переговорах щодо мирного врегулювання на сході України. У разі організації можливої зустрічі президентів РФ та України Володимира Путіна та Володимира Зеленського як третю сторону офіційна Анкара готова запросити представників так званих Донецької та Луганської “народних республік”. У російському Кремлі очікують на реакцію України на таку пропозицію. Про це під час брифінгу повідомив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Помічник Путіна, Пєсков позитивно сприйняв таку ініціативу.

“Ми чуємо заяви, які звучать з Анкари. Можна вітати будь-які зусилля щодо врегулювання ситуації в Україні. Ми також чули заяви про те, що наші турецькі колеги готові запросити представників Донбасу. Це дуже важливий елемент, і ми звернули на це увагу. Цікаво було би дізнатися у цьому контексті, чи на це звернули увагу українські опоненти, і як вони до цього ставляться”, – сказав Пєсков.

Нагадаємо, що раніше Кремль в штики сприймав будь-яку ідею діалогу з Україною.

Так після пропозиції Зеленського провести прямі переговори з Путіним у Кремлі всіляко виступали проти.

Президент РФ Володимир Путін особливо не хотів обговорювати з українським колегою Володимиром Зеленським війну на Донбасі.

Там відмовляються визнавати РФ стороною конфлікту у війні на Донбасі та казали, що «врегулювання — питання не до Путіна».

«Ви знаєте, що Зеленський хоче поговорити з Путіним як із стороною конфлікту […] Питання врегулювання – питання не до Путіна.», — сказав Пєсков.

Про це прес-секретар глави Кремля Дмитро Пєсков заявив в інтерв’ю пропагандистському каналу “Росія 1”.

Що ж заставило РФ кардинально змінити свою позицію?

Нещодавно з вуст Байдена пролунала погроза, що якщо Росія таки обере недипломатичний шлях розв’язання конфлікту, на неї чекає катастрофа. 

Байден заявив, що у випадку агресії Москві можуть заборонити проводити будь-які операції з доларом. Такої заборони не було навіть під час Холодної війни, коли СРСР протистояв Заходу. Про це інформує “24 канал”.

Якщо це таки станеться, то означатиме повний вихід усіх великих західних інвесторів з усіх видів бізнесу з Росії. Тобто повна ізоляція.

Зазначимо, що українцям панікувати не варто, оскільки знаючи про загрозу, люди починають хвилюватися, бігти у магазин по гречку й сірники. Однак так робити не треба. З цим Володимир Зеленський 19 січня звернувся до українців.

По-перше, наша армія готова та боєздатна. По-друге, якби щось таке було, то гарант би точно про це знав, оскільки йому щоранку звітують про ситуацію і на Сході, і на інших українських кордонах.

Саме для того, щоб ми й ви не панікували, я розповідаю вам про дії України та її партнерів, аби провокації Кремля нас жодним чином не зачіпали. Саме це мені, якщо чесно, хотілося почути від президента.

Наприклад, про те, якими є результати за підсумками приїзду в Україну очільника Держдепу США Ентоні Блінкена.

“Він, між іншим, теж приїхав до Києва, аби обговорити з українською владою шляхи стримування Росії та запевнити нас у тому, що США продовжують непохитно підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України.”

Хоч діалог з Росією вони таки змушені продовжити, обсяг військової допомоги нам на всяк випадок збільшать.