Працівники ДБР затримали колишнього депутата Жмеринської міськради на Вінниччині від забороненої в Україні проросійської партії «ОПЗЖ», який замовив вбивство іншого депутата цієї місцевої ради.

В ДБР зазначають, що батько затриманого є колишнім народним депутатом VII скликання від забороненої «Партії регіонів» та чинним депутатом Жмеринської міськради від «ОПЗЖ».

Наразі чоловік не виконує депутатські обовʼязки, бо ще на початку повномасштабного вторгнення росії виїхав із України.

Його бізнесові та політичні інтереси в місті та регіоні представляє син, який нещодавно добровільно склав повноваження депутата міської ради.

Стало відомо, що кілька місяців тому в батька загострився конфлікт із іншим депутатом на тлі блокування розгляду місцевою радою його особистих та бізнесових питань, пов’язаних із відведенням земельних ділянок під будівництво.

Натомість син вирішив «допомогти» батьку та намагався організувати замовне вбивство іншого депутата – члена постійної земельної комісії Жмеринської міськради.

Організатор знайшов посередників, яким доручив підібрати виконавців вбивства та надав їм інформацію про майбутню жертву. За замовне вбивство він пообіцяв заплатити $8,5 тис., оцінивши у таку суму життя свого колеги.

Працівники ДБР у ході спецоперації імітували вбивство місцевого депутата, зробили фото, які посередник продемонстрував замовнику, та після передачі оплати за злочин затримали організатора.

Наразі проведено обшуки за місцем проживання та транспортному засобі затриманого, а також у можливих співучасників вчинення злочину. Вилучено зброю, кошти та інші речові докази, що підтверджують злочинні наміри фігурантів.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває. Встановлюється можлива участь батька затриманого – екснардепа-регіонала в замовленні вбивства.