Українські військові звільнили Херсон і тепер можуть піти у наступ на лівий берег Херсонщини та Криму. Про це в інтерв’ю «Главреду» розповів директор Інституту трансформації суспільства, економіст та політолог Олег Соскін.

Він переконаний, що російські окупанти не зможуть сховатись від українських захисників.

«По-перше, після втрати правого берега залишки військ РФ, які втекли з Херсона, пошматовані й змучені, майже без техніки, опинилися в ще страшнішому для них «мішку» на лівому березі. По-друге, лівий берег Херсонщини до Перекопського перешийка, до Вірменська знаходиться під вогневим контролем української артилерії, HIMARS-ів, ракетних установок, гаубиць і всього», – сказав Соскін.

Також він зазначив, що російські військові не зможуть сховатися на лівому березі, оскільки там херсонська пустеля і ховатися просто ніде.

“Їх легко виб’ють, знищать, просто зітруть під нуль”, – додав експерт.

Соскін зазначив, що російські окупанти вже відійшли від берега на 15 км.

«І це лише початок, захистити лівий берег вони не в змозі, у тому числі територію від Кінбурнської коси до Голої Пристані та Скадовська, де саме йде дорога від Херсона на Кримський півострів», – зазначив експерт.

За його даними, ЗСУ також зможуть прорватися в районі Сватового, а також звільнять частину Харківської області.

«Вугледар, Мар’їнка, Бахмут – там точаться дуже важкі бої. Якщо ВСУ підуть вище до кордону, на Троїцьке, звільнять шматок Харківської області та зайдуть до Уразова та Валуйки (населені пункти у Білгородській області – Головред), чим повністю переріжуть постачання супротивника», – зазначив Соскін.

Він вважає, що найближчим часом українські військові не намагатимуться звільняти Мелітополь, оскільки на цьому етапі це важко зробити.

Росія дедалі більше намагається поповнити лави своєї армії. Це можна було б зробити через загальну мобілізацію, втім, країна не готова до такого.

Країна-агресорка на тлі успішних операцій Збройних Сил України не готова й до наступних боїв. Про це заявили в Інституті вивчення війни (ISW).

В Інституті війни зауважили, що російська мета – розширити бойову міць без проведення загальної мобілізації.

Зазначається, що з січня 2022 року кількість російських ув’язнених скоротилася приблизно на 6,5%, мабуть, через інтенсивне вербування групи Вагнера. ISW широко повідомляв про вербування полонених та їх використання на передовій в Україні.

19 листопада росЗМІ продовжили активну дискусію щодо майбутньої другої хвилі мобілізації. Російські джерела також повідомили про запуск базових курсів військової підготовки в Барнаулі, щоб гарантувати, що ті, кого торкнеться мобілізація, отримають “усі необхідні навички”.

Відомий російський Telegram-канал спростував заяви з українських джерел про те, що Росія, ймовірно, проведе загальну мобілізацію після новорічних свят, стверджуючи, що Росія не має обладнання, тренажерів чи бюрократичної структури, необхідної для забезпечення гіпотетичних новомобілізованих солдатів. Канал стверджував, що в майбутньому російська влада може провести часткову мобілізацію, але Міністерство оборони (МО) мобілізує лише 100 – 200 000 осіб за раз. Натомість вони вважають, що Росії необхідно мобілізувати 1 – 1,5 мільйона солдатів, щоб перемогти українські сили.

Попередні аналізи ISW підтверджують оцінку того, що МО Росії не має можливостей або ресурсів для проведення майбутньої загальної мобілізації… воно не готове до майбутніх раундів часткової мобілізації або навіть забезпечення тих, хто зараз мобілізований,
– йдеться у повідомленні.