Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що настав час реформувати як Раду Безпеки, так і систему Бреттон-Вудс, щоб вони відповідали “реаліям сьогоднішнього світу”.

Виступаючи в неділю на прес-конференції в японській Хіросімі, де проходила зустріч лідерів “Великої сімки”, Гутерреш сказав, що обидва інститути відображають відносини сил 1945 року та потребують оновлення. Про це пише Reuters.

“Глобальна фінансова архітектура застаріла, стала недієздатною та несправедливою. Перед обличчям економічних потрясінь, викликаних пандемією COVID-19 і вторгненням Росії в Україну, вона не змогла виконати свою основну функцію глобальної системи безпеки”, – заявив Гутерреш.

За його словами, на саміті G7 серед країн, що розвиваються зростає усвідомлення того, що робиться недостатньо для реформування застарілих інститутів або “позбавлення від розчарувань” глобального півдня.

“Тепер ми побачимо, яким є вплив дискусій, які відбулися тут, у Хіросімі. Члени G7 змогли провести переговори з деякими з найважливіших економік світу, що розвиваються”, – сказав Гутерреш.

Як зазначає Reuters, приймаюча саміт G7 Японія спеціально запросила представників так званого глобального Півдня в Хіросіму для переговорів. Серед запрошених були прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва і президент Індонезії Джоко Відодо.

Якщо говорити про прогноз розвитку світової економіки то, Reuters нагадує, що згідно з січневим прогнозом розвитку світової економіки від МВФ, економіка Індії зросте більш ніж на 6% у цьому та наступному роках.

На Китай та Індію разом припадатиме близько 50% світового зростання в 2023 році, заявив тоді головний економіст МВФ і директор дослідницького департаменту П’єр-Олів’є Гурінша.

За даними МВФ, економічний вплив багатих країн G7 скоротився за останні 30 років, і в 2023 році на нього припадало 29,9% світового ВВП порівняно з 50,7% у 1980 році.