Президент США Джо Байден сьогодні ввечері виступить з оновленою інформацією щодо ситуації в Україні. Виступ американського лідера очікується близько 23:00 за київським часом, про це повідомляє CNN.

Перед виступом Байден спершу проведе переговори з союзниками. Вони стосуватимуться ситуації з Україною.

Уперше президент США виступив щодо ситуації в Україні 15 лютого напередодні дня, коли розвідки пророкували вторгнення Росії. Тепер свою промову він збирається вдруге присвятити Україні. Крім того, до сьогоднішнього брифінгу речниці Білого дому Джен Псакі приєднаються два високопоставлені представники Ради нацбезпеки США.

Вчора президент США Джо Байден заявив, що є “підстави вважати, що Росія залучена до операцій під фальшивим прапором”.

Всі ознаки того, що вони готові піти в Україну, атакувати Україну. Я маю відчуття, що це станеться протягом наступних кількох днів, – сказав Байден.

Він сказав, що Росія відправила відповіді щодо гарантій безпеки, але він їх ще не читав. Байден додав, що держсекретар Ентоні Блінкен сьогодні відправиться в ООН і розповість про дипломатичний шлях, повторивши, що “шлях можливий”. Байден додав, що “не планує телефонувати Путіну”.

У документі з 11 сторінок Росія запропонувала США виробити нове “рівняння безпеки”, у якому необхідним елементом називається проблематика ракет середньої та меншої дальності.

Серед ключових положень документа – виведення всіх військ та озброєнь США із центральної, східної, південно-східної Європи та Балтії; Росія очікує від США та НАТО конкретних пропозицій щодо змісту та форм юридичної відмови Альянсу від розширення на схід.

Реакцію США і НАТО на пропозиції Москви щодо гарантій безпеки МЗС РФ розкритикував.