Заступник голови Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука розповів, як українські підприємства олігарха Дмитра Фірташа поповнюють податками бюджет Росії.

Про це Георгій Тука розповів в інтерв’ю Народній правді.

Він нагадав, що у 2014 році, щоб утримати кримчан від переходу під юрисдикцію Росії, у Верховній Раді був ухвалений закон «Про створення вільної економічної зони «Крим». Всі українські підприємства на території АРК звільнялися від сплати податків. А Росія, визнавши Крим своєю територією, зобов’язала всі господарюючі суб’єкти перереєструватися в примусовому порядку, перейти в юридичне поле Російської Федерації.

Існують два підприємства, що належать Фірташу, «Кримський содовий завод» і «Кримський титан». На сьогоднішній день тільки ці два підприємства півострова залишаються в юридичному полі України.

“Щоб не потрапляти під пресинг Російської Федерації, пан Фірташ зареєстрував у Москві ТОВ «Титанові інвестиції» і передав в оренду цьому підприємству свої активи на території Криму. «Титанові інвестиції» платять податки в Російській Федерації”, – розповів Тука.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

За його словами, кримські підприємства Фірташ не ліквідував, залишив їх у законодавчому полі України.

“І це було би ще півбіди, якби він платив податки! Але він не платить податки, адже діє закон про Крим – вільну економічну зону”, – пояснив заступник міністра.

Він додав, що «Титанові інвестиції» не потрапили під санкції.

“Підприємство повинно потрапити під міжнародні санкції та позбутися 90% збуту. Але під свою продукцію Фірташ підкладає українські документи, що і дозволяє йому уникнути санкцій. Фірташ оточив «Інвестиції» фірмами, які заплутували весь ланцюжок господарської діяльності. Ми за допомогою наших західних партнерів цей клубок розплутали і подали Кабінету міністрів пропозицію ввести санкції проти компаній. Одна з них (не буду називати її, рішення ще не прийнято) зареєстрована в центрі Європи, вона є, по суті, фінансовим агентом кримських підприємств”, – розповів Тука.