Комік Володимир Зеленський готується до виборів президента і працює над цим у неформальному штабі з оточенням "Кварталу 95". Про це пише сайт "Українська правда", посилаючись на власні джерела.

Влітку цього року потенційний кандидат у президенти та керівництво "кварталу" зустрічалися з кількома українськими політтехнологами. Йшлося про можливу співпрацю на президентській кампанії. Але жоден із технологів не задовільнив їхніх очікувань. Мовляв, усі пропонували класичні підходи до виборів, а це їм не підходить, повідомляє ЗМІ.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

У кінцевому результаті "Квартал 95" поки готується до виборчих перегонів своїми силами.

Співрозмовники, які контактують з командою "кварталу", стверджують, що Зеленський веде дуже закриту, нестандартну кампанію. Зараз у нього немає сформованого виборчого штабу та й загалом наразі його підхід до виборів більше нагадує напрацювання сценарію чергового телешоу.

До найближчого оточення актора входять сценаристи та керівники студії, колишні учасники КВК. Вони вигадують меми, інформаційні приводи, які самі собою розходяться інтернетом без зайвих зусиль – наприклад, флешмоб на захист журналіста, якого облаяв депутат Олег Барна, #Ідітьусраку.

"Якщо Володя вестиме кампанію за старими правилами, він автоматично програє, бо нічого в цьому не розуміє. Та його просто з'їдять старі орговики, які вже 25 років займаються виборами", – розповідає співрозмовник.

Головне завдання, яке стоїть перед неформальним штабом актора, – зуміти мобілізувати своїх виборців. І це – не просто лайкати акаунти Зеленського в соцмережах, а змусити їх фізично прийти на виборчі дільниці.

У Зеленського дуже складне електоральне ядро – переважно люди віком 18-29 років. Частина з них ніколи не була на виборах, інша на них просто не приходить.

Водночас команда "Кварталу 95" намагається відмежуватися від можливого впливу олігарха Ігоря Коломойського на їхнього кандидата, пише ЗМІ.

З другого боку, Коломойському через особисті конфлікти з Петром Порошенком максимально вигідно, щоб у другий тур президентських виборів потрапили Зеленський та Юлія Тимошенко, з якою він кілька разів зустрічався впродовж літа.

Сам Зеленський може оголосити про участь у виборах у грудні.