Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що його уряду вдалося знову пожвавити переговори в Нормандському форматі за участю України, Росії, Німеччини та Франції. Про це йшлося під час інтерв’ю Шольца телеканалу ZDF.

“Нам справді вдалося вдихнути у цей формат життя, у його рамках відбулося вже багато переговорів”, – заявив Шольц.

“Ситуація дуже серйозна, і не можна випускати з уваги той факт, що до кордону з Україною перекинуто велику кількість солдатів і військ…І саме тому так важливо, щоб ми чітко розуміли, що ми говоримо, а саме те, що загроза територіальному суверенітету і цілісності України через військовий напад обійдеться дуже дорого. І я вважаю, що це повідомлення також було зрозумілим”, – зазначив Шольц.

За його словами, Німеччина, країни ЄС і США зробили все можливе, щоб запобігти вторгненню російських військ в Україну, розпочавши переговори із Росією на різних рівнях і форматах.

“Є двосторонні переговори між Росією і США, ініційовані американським президентом. Йдуть переговори між НАТО і Росією в Раді Росія-НАТО. Йдуть переговори в рамках ОБСЄ і, звичайно, так званий “нормандський формат”, де Німеччина і Франція разом з Україною і Росією намагаються вийти зі сформованої вельми заплутаної ситуації. І ми дійсно змогли знову наповнити це життям. У цьому контексті було багато дискусій”, – додав Шольц.

Нагадаємо, 26 січня у Парижі завершилася зустріч політичних радників лідерів країн Нормандського формату. За результатами заходу було погоджено спільне комюніке та досягнуто домовленості про наступну зустріч через два тижні у Берліні.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що учасники переговорів у нормандському форматі підтримали режим припинення вогню, який має діяти без будь-яких умов.

На переговорах також порушували питання стягування військ РФ до українського кордону, але детально це не обговорювалося, а «дискусія була навколо того, що розглядається в нормандському форматі». При цьому Єрмак заявив, що Україна очікує на деескалацію не лише на окупованих територіях, а й навколо кордонів.

Передбачається, що чергова зустріч на рівні політичних радників відбудеться наступного тижня. Попередньо зустріч запланована на 10 лютого. Про це раніше під час брифінгу заявив представник Франції при ООН Ніколя де Рів’єр.

Він підкреслив, що Франція буде робити все можливе, щоб сприяти ескалації ситуації навколо України.

“Як ви знаєте, Франція і Німеччина активно займаються цим питанням (врегулюванням ситуації навколо України, – ред.), радники з національної безпеки зустрілися в нормандському форматі кілька днів тому. 10 лютого буде ще один раунд у Берліні”, – заявив Ніколя де Рів’єр.