Вихід Збройних сил України на правий берег Дніпра серйозно впливає на ведення бойових дій на лівому березі, на території лівобережної Херсонщини та частини Запорізької області. Про це сьогодні, 23 листопада, сказав військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Вихід України на правий берег Дніпра дуже серйозно змінює конфігурацію та розташування сил і засобів. Крім того, він серйозно впливає на ведення бойових дій вже на лівому березі Дніпра, тобто на Лівобережній Херсонщині та частині Запорізької області. Оскільки нависання правого берега Дніпра над так званим херсонським трикутником дозволяє українським засобам вогневого впливу завдавати ударів на всю глибину бойових порядків, дуже серйозно послаблюючи можливості противника щодо забезпечення угруповання військ, які оперують на лівому березі, знищуючи конвої та ресурси на шляху з Криму, та контролюючи, загалом, виходи з півострова. А це створює непрямий тиск. І є ще два фактори: фронтальний тиск на противника на Запорізькому напрямку, від Василівки через Оріхів, Гуляйполе аж до Великої Новосілки на Донеччині, плюс дії партизанів”, — пояснив експерт.

Грабський також акцентував, що ЗСУ завдають ударів у комплексі не лише по передових частинах, а й у глибині бойових порядків противника. Як приклад — нещодавні вибухи в Токмаку, де під удари потрапили об’єкти російської військової інфраструктури.

“Таким чином вихід на правий берег дуже серйозно полегшує завдання України в майбутньому, наголошую на майбутньому, здійснити прорив у напрямку на Токмак, далі — на Мелітополь з виходом на узбережжя Азовського моря. Тобто стратегічне завдання щодо утримання сухопутного коридору між Росією та Кримом буде ліквідовано. Крим перетвориться фактично на острів і повернеться до стану, який ми могли б спостерігати, якщо звернемося до історії і в 1920-му, і в 1941-му, і в 1944 роках, коли сили, що наступають з материка, спокійно заходили на півострів і займали його”, — сказав експерт.

На думку Грабського, виконання стратегічного завдання на правому березі Дніпра українськими силами оборони створює всі передумови для звільнення Кримського півострова і всього півдня України.

“А зі звільненням півдня України противник, зазнавши таких колосальних втрат, не досягає нічого. Тобто ситуація повертається, у проміжній фазі, на рівень лютого 24 лютого 2022 року”, — резюмував Грабський.

Нагадаємо, раніше На Запоріжжі ЗСУ мінуснули тіктоквійська Кадирова.

На Запоріжжі кадирівським тіктокерам знову дісталося від ЗСУ. Вони вночі намагалися накивати п’ятами з Енергодара.

Про це повідомляє РІА Мелітополь.

“Близько першої ночі наші воїни накрили три вантажівки з кадирівцями під Енергодаром. Під покровом ночі тіктокери хотіли залишити місто. Але не пощастило”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що кілька десятків тіктокерів стали “хорошими рускімі”.

Офіційної інформації Генштабу з цього приводу поки немає.

Видання також повідомляє, що Війська РФ на захоплених районах Запорізької області готують оборонні лінії під Мелітополем та Бердянськом. Вони встановлюють “зуби дракона”, які повинні, мовляв, зупинити армію України. Окупанти повторюють ті ж маневри, що на правобережній Херсонщині, звідки вони змушені були тікати.

“Росіяни готують оборонні лінії під Мелітополем і Бердянськом. Ставлять “зуби дракона”. Найцікавіше в тому, що на Херсонщині було те ж саме. І ми пам’ятаємо, що потім там було. Чмобики, біжіть, поки є чим”, – зазначено в повідомленні.

Також були опубліковані фотографії, де можна помітити роботу окупантів зі спорудження оборонних ліній.