Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що російська влада, ймовірно, наказала українським військовополоненим приєднатися до «добровольчого батальйону», який активно бере участь в бойових діях на території України.

На попередньому етапі, пропагандистське агентство повідомило, що перший батальйон, який складався з колишніх бійців Збройних Сил України і мав назву «Батальйон імені Богдана Хмельницького», приєднався до російського оперативно-бойового тактичного формування «Каскад», як було зафіксовано в звіті ISW.

Цей батальйон сформували в «ДНР» із військовополонених українських військ на початку цього року. Російські державні ЗМІ повідомили, що добровольчий батальйон «Богдан Хмельницький» «завербував» близько 70 українських військовополонених і після їхнього навчання планує вирушити до невідомого наразі району лінії фронту.

ISW вважає, що українських військовополонених змусили піти на службу до ворога, що є явним порушенням Женевської конвенції про військовополонених.

Раніше стало відомо, що Росія звільнила до 100 тисяч «зеків» у в’язницях і відправила їх воювати до України. Різке падіння кількості ув’язнених свідчить про те, що Міноборони РФ продовжувало агресивно вербувати засуджених злочинців, продовжуючи практику «вагнерівців». Про це пише видання Washingtonpost.

Засуджені виявилися вирішальними для тривалої, кривавої кампанії «Вагнера» із захоплення східноукраїнського міста Бахмут.

«Якщо 10 років тому наш контингент у в’язницях досягав майже 700 тисяч осіб, то наразі у нас у виправних колоніях близько 266 тисяч осіб», — сказав Вуколов.

Ці дані приголомшили росіян, які стежать за пенітенціарною системою країни.