За словами в.о. командира бригади “Азов” Богдана Кротевича, українські захисники можуть скористатися стратегією Першої чеченської війни, щоб використати російські населені пункти як важіль тиску на Кремль.

Україна може захопити невеликі російські міста під час контрнаступальної операції. А що ви думаєте з приводу цього? Пищіть думки у коментарях

Таку думку озвучив в.о. командира бригади “Азов” Богдан Кротевич в інтерв’ю виданню The Washington Post 26 квітня.

«Ми готові звільнити територію», — сказав Кротевич, який очолює роботу по відновленню після звільнення з російського полону восени.

У такий спосіб боєць прокоментував майбутній контрнаступ Збройних сил України. Богдан Кротевич згадав Першу російсько-чеченську війну, коли війська Чечні почали реалізовувати у життя стратегію захоплення маленьких міст РФ. Вони використовувалися потім як важіль тиску на Кремль, тому військовий зазначив, що Україна могла б зробити те саме.

“Наш досвід “Азовсталі” говорить нам про те, що немає ситуацій без виходу. Більшість передбачала, що війна швидко закінчиться, чи хтось інший виграє її для нас. Цього не сталося. Отже, ми намагаємося пояснити громадянському населенню країни, що вони нам потрібні, щоб допомогти нам звільнити території”, — каже боєць, розповідаючи про майбутні бої на тлі випробувань 2022 року.

Після вторгнення Росії в лютому 2022 року сотні бійців «Азову» тижнями трималися під маріупольським металургійним комбінатом «Азовсталь» разом із застряглими мирними жителями. Вони залишалися без достатньої їжі та медикаментів під час масштабних російських бомбардувань, які піднесли захисників Азова та інших Маріуполя до того, кого українське військове командування назвало «героями нашого часу».

У травні сотні поранених військових були евакуйовані. Через кілька днів воєначальники наказали решті військ «Азовсталі» здатися, припинивши облогу.

Богдан Кротевич був серед тих бійців бригади “Азов”, яких російські окупанти взяли в полон та декілька місяців тримали у фільтраційному центрі. Пізніше його посадили в одиночну камеру під Москвою на чотири місяці, а вже у вересні в рамках великого обміну за посередництва Туреччини та Саудівської Аравії відпустили. За два тижні після повернення в Україну Кротевич повернувся до підрозділу.

У той час як більшість звільнених військовополонених повернулися до частини, понад 1000 бійців «Азову», включаючи бійців, поглинених з іншої бригади, залишаються ув’язненими в Росії. За словами Кротевича, вони складають приблизно п’яту частину з приблизно 6000 українців, які зараз там утримуються як військовополонені.

Лідери підрозділів безуспішно виступають за збільшення кількості обмінів. «Я дійшов висновку, що найшвидший спосіб звільнити наших полонених — взяти в полон більше російських солдатів і закінчити цю війну нашою перемогою», — сказав Кротевич.

Інший військовий, який також був захоплений Росією минулого року і провів місяць у лікарні, відновлюючись від отриманих поранень, сказав, що винахідливість «Азова» може допомогти компенсувати відсутність у нього передового озброєння.

«Азов», за його словами, «вигадає щось із нічого».

У Києві на вулиці Хрещатик у центрі міста висить масивний банер із написом «Вілю захисникам «Азовсталі»» є свідченням почуттів багатьох українців.

У майбутніх боях «Азов» спиратиметься на випробування 2022 року.

«Наш досвід «Азовсталі» говорить нам, що ситуацій, з яких немає виходу, не буває», – сказав він.