Кандидат у Президенти України Анатолій Гриценко перестав згадувати в своїх інтерв’ю, що він є полковником авіації, позаяк він відповідальний за розпродаж української авіатехніки і підрив потенціалу ВПС України на момент початку російської агресії 2014 року.
Про це пише екс-керівник ЦТРС Збройних сил України Василь Хмелевський.
«До 2014 року Анатолій Гриценко, розповідаючи про своє військове минуле, неодмінно підкреслював, що він — полковник авіації, нібито розбирається в усіх типах літальних апаратів часів СРСР і часто нагадував про золоту медаль Київського вищого військового авіаційно-інженерного училища. А тепер перестав, заявляє, що «таких фахівців у нас надлишок», і що усвідомив — «його місце не там» на Донбасі. І не випадково», — розповів експерт.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
«У ВПС добре пам’ятають, скільки літаків і гвинтокрилів втратила Україна за часів керівництва оборонним відомством полковником авіації Гриценко.
Саме при ньому порізали на металобрухт останній бомбардувальник Ту-22М3, який за своїми характеристиками міг стати основою для стримування будь-якого супротивника.
Саме при Гриценку, за оцінками Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, ВПС втратили 192 бойових літаки і 56 гелікоптерів», — заявив аналітик.
«Добре дісталося при Гриценкові і «природним ворогам» ВПС — військам ППО. За даними того ж КНДІСЕ, під час перебування Гриценка міністром оборони, зі складу ЗСУ було виведено 248 ЗРК і 18 ракетних комплексів.
А згідно з його директивою від 1 січня 2007 року, припинив своє існування єдиний в країні друкований орган Міноборони, що висвітлював події в області авіації та ракетобудування, газета «Крила України».
Все це — зірочки «за збиті» на борту “мерседеса” міністра оборони Гриценка», — підсумував Василь Хмелевський.
Додамо, що за словами нардепа від БПП, Івана Вінника, Анатолій Гриценко, перебуваючи на посаді міністра оборони у період з 2005 до 2007 року, продав найбільшу кількість військового майна.
Він акцентував, що у результаті Україна опинилася у скрутному безпековому становищі у 2014-му, і це призвело до російської агресії, спричиненої слабкістю України.