Сили оборони України на Херсонщині змогли відтіснити мінометні розрахунки російських окупантів так, щоб вони не могли обстрілювати правий берег Дніпра. Про це сьогодні повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“На жаль, ворог не відмовився від своїх намірів продовжувати збройний тиск на мирних жителів Херсонської області. Ми можемо говорити про те, що попри бойову роботу Сил оборони тривають обстріли. Ще поки що в зоні досяжності артилерії перебувають населені пункти правого берега. Це і важка артилерія, і реактивні системи залпового вогню. Час від часу можуть пробивати й танки. Але мінометні розрахунки фактично вдалося нам на багатьох напрямках уже відкинути на таку відстань, що вони не досягають правого берега”, — сказала вона.

Водночас речниця зазначила, що лінія фронту рухлива. Російські окупанти намагаються повертатися на ті позиції, з яких їх постійно вибивають українські військові.

“Ми продовжуємо бойову роботу, щоб не давати ворогу такої можливості. У таких випадках вони тиснуть далі тактичною авіацією, використовуючи керовані авіабомби, за допомогою яких продовжують руйнувати правобережну Херсонську область”, — сказала Гуменюк.

За її даними, за минулу добу попри несприятливу погоду росіяни скинули близько 40 керованих авіабомб. Гуменюк наголосила, що РФ застосовує тактику безсистемних килимових обстрілів по місцях зосередження мирного населення на Херсонщині — ринкові площі, місця видачі гуманітарної допомоги, торгові центри тощо.

Сили оборони України на півдні також завдають удари по логістиці та тилах російських окупаційних військ. Речниця повідомила, що подібні операції мають значний вплив на внутрішній стан окупаційних військ.

“Ви, напевно, могли помітити, що у відомостях Генерального штабу характеристика дій на нашій ділянці якраз вкладається в таку загадкову фразу — завдають поразки по логістичних центрах і тилах противника. Так от, ті самі тили й логістичні транспортні маршрути, які ворог може потенційно використати для передислокації своїх військ, ми й намагаємося тримати під вогневим контролем. У такому разі, навіть не маючи конкретних зіткнень на фронтовій лінії, ми маємо вплив на внутрішній стан військ як моральний, так і фізичний. Тобто те, що в них заховано глибоко в тилу, перестає бути для них резервом, ресурсом й силами, які можуть бути підтягнуті”, — прокоментувала Наталія Гуменюк

Речниця зазначила, що в тилах армії РФ тепер відчувається така сама небезпека, як і на передовій, що призводить до панічних настроїв й до розладу в підрозділах противника.

За словами Гуменюк, на лівобережній частині Херсонської області у російських окупантів немає якогось єдиного логістичного центру.

“Зараз їхній основний спосіб виживання — це розосередження. Вони цим і займаються, і навіть органи управління війська максимально розосереджені на лівому березі. На нас чекає багато роботи по різних точках, тому що дійсно вони не збираються в одному місці для того, щоб не бути одноразово ураженими. Тому основні локації, які вони собі визначають, як управлінські, вони намагаються тримати максимально далеко від лінії фронту. Але при цьому вони весь час переміщаються. Немає такого міста й населеного пункту, які можна однозначно позначити як умовну “столицю” лівого берега”, — сказала вона.