Колишній народний депутат України, колишній харківський міський голова Михайло Добкін в коментарі “Стране” повідомив про намір спробувати поборотися за крісло міського голови Харкова.

Нагадаємо, 1 січня Добкін опублікував відеоролик з побажаннями на Новий рік, в якому він в костюмі діда Мороза натякнув про намір поборотися за крісло мера.

“Багато харків’ян останнім часом часто запитують [мене], так я відповім: таки так. У новий рік з новими перемогами!” – заявив він.

Відповідаючи на уточнююче питання “Страны”, Михайло Добкін підтвердив, що мав на увазі саме балотування.

“Питання тільки в тому, коли відбудуться ці вибори”, – сказав екс-мер міста.

Відзначимо, що інтрига навколо дня голосування закручується дійсно серйозна. Позачергові вибори міських голів по закону призначає Рада. Закон пропонує тільки дві дати для виборів позачергово: остання неділя березня і остання неділю жовтня.

При цьому парламент повинен прийняти рішення не менш, ніж за 60 днів до дати виборів – щоб був час на виборчу кампанію.

Тобто, щоб голосування в Харкові за мера відбулося вже в неділю, 28 березня, постанову про вибори потрібно прийняти не пізніше 26 січня. Саме в цей день Рада почне пленарну роботу після зимових канікул.

Михайло Добкін сумнівається, що рішення буде 26-го. А затримка з прийняттям, на його думку, викликана невигідністю виборів навесні для Офісу президента України і групи впливу міністра Арсена Авакова, на яких зараз орієнтується нинішнє харківське керівництво на чолі з Тереховим.

“За моїми відомостями, Офіс президента і команда Авакова, яка сьогодні зміцнилася замість Кернеса за допомогою його колишньої команди, яка переметнулась до них, хочуть відтягнути вибори до наступного терміну в жовтні або навіть на рік. Якщо на цій сесії (тобто 26 січня – Ред .) не приймуть постанову по причині, що не з тієї ноги встав голова профільного комітету або взагалі забули про це питання, взявшись за якісь невідкладні справи, тоді буде зрозуміло, що це змова “, – говорить “Стране” Добкін.

У вересні 2020 року Михайла Добкіна балотувався в мери Харкова на місцевих виборах. В інтерв’ю Дмитру Гордону він пізніше пояснив, що зробив це не для того, щоб протистояти тодішньому меру Геннадію Кернесу, а “для його підстраховки”. Влітку він планував балотуватися в мери Києва. Однак після транспортування Кернеса на лікування в Берлін Добкін зареєстрував свою кандидатуру для участі у виборах мера Харкова. Політик заявляв, що зніметься з виборів, як тільки Кернес повернеться до Харкова, проте самому Кернесу не сподобався такий розвиток подій. 4 жовтня Добкін зняв свою кандидатуру з виборів мера Харкова на користь Кернеса.

У зв’язку зі смертю обраного на останніх місцевих виборах харківського міського голови Геннадія Кернеса 16 грудня 2020 року, обов’язки мера міста перейшли до секретаря міськради і політичного соратника Ігоря Терехова. Харківська міська влада 30 грудня заявила, що в останній день року передасть документи до Верховної Ради про призначення нових виборів мера.