Керівник державного експертного центру при міністерстві охорони здоров’я України Михайло Бабенко заявив, що харківська фармакологічна компанія “Біолік” не подавала ніяких заявок на реєстрацію вакцин від коронавірусу.

Про це він розповів в коментарі “Інтерфакс-Україна”.

“Станом на 11:00 4 січня 2021 року в ДЕЦ заяви на реєстрацію будь-яких вакцин проти COVID-19 від компанії” Біолік “не надходили”, – сказав він.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко спростував чутки про реєстрацію російської вакцини від коронавірусу “Супутник V”.

Про це чиновник написав на своїй сторінці в Facebook.

“Україна буде використовувати тільки ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень. Тому всі чутки і політичні заяви про державну реєстрацію в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності”, – зазначив Ляшко в суботу.

Він уточнив, що сьогодні вже існують вакцини, дозволені до використання за спеціальними процедурами.

“Для такої реєстрації використовувалися проміжні звіти клінічних досліджень. Виходячи з цього Україна прийняла рішення про можливість реєстрації вакцин, зареєстрованих в країнах з жорсткою регуляторною політикою. Підкреслюю, тільки при зазначених умовах будемо допускати вакцини до використання”, – зазначив Ляшко.

У свою чергу глава політради партії “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук прокоментував заяву головного санлікаря України з приводу реєстрації російської вакцини “Супутник V”. Про це повідомляє прес-служба партії.

“Заява головного санлікаря України, точніше “непорозуміння від медицини” Ляшко про те, що Україна не буде реєструвати “Супутник V”, оскільки в МОЗ планують використовувати тільки ті вакцини, які пройшли третю фазу клінічних випробувань, – це маразматична балаканина, що не має нічого спільного ні з медициною, ні з інтересами українських громадян “, – говорить Медведчук.

Відзначимо, що нардеп від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук заявив, що Харківська фармацевтична компанія “Біолік” подала до Міністерства охорони здоров’я та Державний експертний центр відомства документи на реєстрацію російської вакцини від коронавірусу “Супутник V”.