Чорнобильська АЕС повідомила про другу з початку окупації Чорнобильської АЕС ротацію персоналу.

Про це йдеться у повідомленні держпідприємства.

“09 квітня у місто Славутич повернувся 51 співробітник Чорнобильської АЕС, з тих, які працювали на майданчику станції під час її окупації військами російської федерації”, – кажуть в ДП.

Серед тих, хто повернувся:

  • 40 працівників, які 20 березня погодилися поїхати на окуповану станцію для ротації
  • 11 працівників, які працювали на станції з 23 лютого (в цілому їх зміна замість 12 годин тривала понад 1000).

“Двох працівників, які знаходились на станції з 23 лютого, відправлено за місцем проживання до звільненого від загарбників Іванківського району. На цей час на майданчику Чорнобильської АЕС нема жодної людини з тих, що були на станції у момент її захоплення”, – наголошують в ДСП “Чорнобильська АЕС”.

Із самого початку війни промисловий майданчик ЧАЕС відрізаний від міста Славутич. Автомобільні мости знищено, а залізничний маршрут через республіку білорусь – недоступний. Адміністрація та відповідальні підрозділи ДСП ЧАЕС шукають альтернативні шляхи зробити ротацію персоналу регулярною та максимально безпечною. Цього разу ротація проводилася з використанням автотранспорту ЧАЕС (як власного, так і орендованого), а також плавзасобу ДП “НАЕК “Енергоатом”.

Нагадаємо, 31 березня повідомлялось, що російські окупаційні війська покинули територію Чорнобильської АЕС на Київщині. 

Зазначається, що росіяни захопили Чорнобильську атомну електростанцію у перший день вторгнення в Україну. Нацгвардійців, які її охороняли, взяли в полон. Інженерам та технічному персоналу дозволили продовжити роботу на АЕС. Вони намагалися зберегти контроль за техобслуговуванням станції. Потім на станцію приїхали спеціалісти “Росатому”.

“Вони хотіли знати, як управляється об’єкт. Вони хотіли отримати інформацію про всі процедури, документи та операції. Мені було страшно, тому що допити були постійними, іноді із застосуванням сили”, – розповів начальник відділу радіаційної безпеки Олександр Лобада.

За словами інженера Валерія Семенова, працівникам АЕС доводилося постійно з ними вести переговори і намагатися їх не образити, щоб вони допустили управління об’єктом. Фахівець уточнив, що коли на станцію три дні не подавали електрику, він намагався знайти пальне для підтримки роботи генератора і навіть крав його у російських військових.

“Втрати ми електрику, це могло обернутися катастрофою. Міг статися викид радіоактивних речовин. Масштаби цього ви можете уявити. Я не боявся за своє життя. Я боявся того, що станеться, якщо я не стежитиму за станцією. Я боявся, що станеться трагедія для людства”, – додав начальник відділу радіаційної безпеки станції.