Україна придумала хитрий план як захистити свої коштовні засоби ураження противника. Міністерство оборони посилює постачання на фронт муляжів зброї, щоб давати російським загарбникам хибні цілі.

Про це пише видання The Telegraph.

«Попит на підроблену зброю різко зріс, оскільки українські війська на лінії фронту стикаються з посиленням російських ударів та скороченням постачання», — пише видання.

Дана методика була запроваджена ще ексглавкомом Валерієм Залужним, щоправда тепер Сирський її продовжує та вдосконалює. Даною методикою ЗСУ просто переграли путінську армію.

Українських підприємців залучають до створення «потемкінської армії», яка виготовляється на секретних складах на заході України. Одна з фірм, з керівником якої спілкувалося видання, вже побудувала понад 200 макетів ПТУР «Стугна» та дві гармати Д-20, які успішно розгорнуті на фронті. Вартість однієї псевдоракетної установки становить близько тисячі гривень.

32-річний Михайло Роман, архітектор, який виготовляє муляжі зброї з фанери, металу та пластикової водостічної труби, каже, що останні місяці працює понаднормово. Вдень він переважно проектує будинки. Але вечорами він спрямував свої навички на створення потьомкінської армії.

Також вже надійшло замовлення на виготовлення макета ЗРК «Петріот». Він коштуватиме приблизно 10 тисяч доларів. Також українці імітують системи «Старлінк», якими також б’ють росіяни. Хибні термінали розміщують поруч із справжніми, щоб спантеличити російську розвідку.

Вище зазначений метод по виготовленню муляжів неабияк допоможе в майбутньому на фронті, адже як відомо Україна готує своє нові реальні гармати. 

За словами головкома Олександра Сирського, виробництво деяких деталей налагодили в Україні. Для відновлення кожної одиниці гаубиці М777 використовується 40% деталей і запасних частин вітчизняних підприємств. Це важливо, тому що після відправлення пошкодженої зброї іноземного виробництва для ремонту в інші країни її повернення затягнулося на місяці. Так в українських бригад виник дефіцит танків Leopard 2.

Україна отримала від своїх союзників, зокрема зі США, не менше ніж 190 одиниць M777. До 2023 року ці п’ятитонні гаубиці, призначені для екіпажу з п’яти осіб, стали відомі як одні з найкращих великокаліберних знарядь в арсеналі України, завдяки своїй точності, як відзначив один з українських стрільців.

Протягом 25 місяців інтенсивних боїв російські сили знищили — переважно за допомогою безпілотників і контрбатарейної боротьби — 44 українські M777 і завдали пошкоджень ще 38. Це практично вдвічі зменшило кількість M777 на передовій. Брак гаубиць — не найбільша проблема українського артилерійського корпусу.

Без американських боєприпасів кількість боєприпасів української артилерії, що вистрілюються, з 10 000 скоротилася до 2000 в день. Але все ж республіканці, можливо, нарешті стануть на бік демократичної України, а не авторитарної Росії, зазначають журналісти. Спікер нижньої палати Конгресу Майк Джонсон все ж пообіцяв винести на голосування питання про нову допомогу Україні на квітень.

Якщо таке станеться, уряд США може негайно почати поставки сотень тисяч снарядів в Україну. Ці поставки можуть розпочатися одночасно з мінімум мільйоном снарядів, які були закуплені для України консорціумом під керівництвом Чехії. Крім того, Україна вже отримала останні кілька сотень тисяч із тих мільйонів снарядів, які Євросоюз обіцяв минулого року.

Все це означає, що незабаром Україна може бути засипана артилерійськими боєприпасами. У такому випадку будуть потрібні всі знаряддя, які можуть безпечно стріляти, включаючи 38 пошкоджених гаубиць M777.