Те, що український народ рішуче налаштований прагнути в ЄС та НАТО, – це анафема для Путіна. Про це написав глава МЗС України Павло Клімкін у колонці для видання Politico

"Своєю останньою атакою Путін фактично хапає Україну руками за горло і стискає його. Його кінцева мета – задушити і змусити нас замовкнути; щоб бачити, що ми зазнаємо невдачі, щоб він міг приєднати нашу країну назад до нової Російської імперії", – пише український міністр.

На думку Клімкіна, це насамперед напад Росії на західні цінності, які українці щиро поділяють.

Також читайте: "Після завершення кримінальної справи", – Путін розповів, коли обговорюватиметься питання про обмін українських моряків

"Те, що український народ рішуче налаштований дивитися на Захід – прагнути до ЄС, до НАТО, до міжнародної спільноти, – це анафема для Путіна. Він не може погодитися або прийняти це, тому він зробить все можливе, щоб знищити Україну", – наголосив глава МЗС.

Клімкін подякував міжнародному співтовариству за підтримку України, включно із закликами до Кремля на найвищому дипломатичному рівні з вимогою звільнити захоплені в Азовському морі судна та екіпажі. Однак, за його словами, необхідно продовжувати чинити тиск на Москву на всіх рівнях.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Окрім того, у російському Кремлі не мають милосердя і мужності до незаконно утримуваних українських політв'язнів, про це в твіттері повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Погіршення стану здоров'я Павла Гриба, суттєве загострення хвороби Станіслава Клиха, ненадання медичної допомоги хворому на діабет Едему Бекірову. І на цьому тлі – повне небажання Москви здійснити обмін", – написав він.

"Ми твердо переконані в тому, що вкрай нестабільна і небезпечна ситуація в Азовському морі і Керченській протоці може бути подолана тільки шляхом солідарності між країнами, які поділяють міжнародне право. Для безпеки всіх наших країн я наполегливо закликаю міжнародну спільноту продовжувати чинити колективний тиск на Росію і вимагати негайного звільнення захоплених українських військовослужбовців", – наголосив він.