Регулярні поставки важкої зброї українській армії мають зірвати будь-яку останню можливість для Росії у її наступі на Україну.

Про це сьогодні, 15 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

“Росія не розглядається сьогодні як нормальний та адекватний партнер для взаємодії. Але при цьому є розуміння того, що все-таки Росія нікуди не дінеться і залишиться на політичній карті, це велика країна з ресурсами, як людськими, так і природними, а також ядерною зброєю. Тобто з нею якось треба буде взаємодіяти після завершення війни”, — сказав він. 

Експерт зауважив, що наразі перед Заходом стоїть завдання допомогти Україні захиститися від збройної агресії РФ, тим самим послабивши режим Путіна.

“Якоюсь мірою вони це вже виконали, але для того, щоб не дати Росії відновитися, а російським військам перегрупуватися, якраз точаться розмови і вирішуються питання щодо нових постачань важкого озброєння Україні, які раніше навіть не розглядалися. Це робиться для того, щоб зірвати будь-яку останню можливість для Росії провести новий успішний наступ. І це робиться досить скоординовано”, — підсумував Володимир Дубовик.

Народний депутат України парламенту ІХ скликання, голова підкомітету Верховної Ради з питань енергетичної безпеки Вікторія Гриб наголошує виданню Коментарі, що на цьому тижні наша країна в чергове отримала від союзників однозначний сигнал – у протистоянні агресору нам готові допомагати, поки це необхідно. Особливо на енергетичному фронті, який залишається одним із найважчих.

“В результаті суботньої – дванадцятої за рахунком – ракетної атаки на енергетичну інфраструктуру, маємо суттєвий дефіцит в енергосистемі, аварійні відключення, складну ситуацію у Харківській та Львівській областях. Ворог не припиняє спроби зруйнувати наші електростанції, а також підстанції Укренерго. І лише скоординована робота військових та енергетиків не дозволяє росіянам остаточно занурити Україну у темряву. Ремонтні бригади вже працюють над відновленням електропостачання”, – наголошує Вікторія Гриб.

За її словами, РФ завдала збитків українській енергосистемі на $6,8 млрд. І для нас критично отримати від партнерів обладнання, яке дозволить швидко відновлювати постачання електроенергії.

“Найважча ситуація з трансформаторами, яких критично не вистачає, – наголошує нардеп. – Отже, одне з ключових завдань на перспективу – не просто відновити пошкоджені об’єкти мережі, а й побудувати децентралізовану енергетичну систему, менш вразливу до ракетних атак і менш залежну від традиційних потужностей, що генерують ті ж атомні станції. У цьому нам готові допомагати як ЄС, так і Сполучені Штати. Наприклад, заступник держсекретаря США з енергоресурсів Джеффрі Пайєтт цього тижня підтвердив, що його країна надасть Україні потужну фінансову підтримку для відновлення енергетичного сектора. Відповідні кошти вже передбачено у держбюджеті США на 2023 рік. Крім того, наголосив на готовності підтримати плани щодо повоєнного відновлення енергетики України віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс. Йдеться передусім про розвиток малих електростанцій та зеленої енергетики”.

Водночас, основний тягар відновлення завданих окупантом збитків лягає на плечі українських енергетиків, які рятують не лише енергетичну систему, а й усю українську економіку, резюмує Вікторія Гриб.