Служба безпеки України підтвердила, що проти Андрія Аксьонова, який переміг на виборах до ВР, ведуть розслідування через організацію незаконного “референдуму”. Але при цьому в спецслужбі не повідомили номер справи і дату її відкриття.

Про це повідомила в фейсбуці нардепка “Голосу” Бобровська.

“У СБУ відповіли, що досудове розслідування триває, але підозру Аксьонову досі не вручили. Крім того, не вказали ні номера кримінального провадження, ні дати його відкриття. Тому залишається тільки гадати, це нова кримінальна справа проти нього чи досі безрезультатно тягнеться справа 2016 року. Інформація у відповідях СБУ і ОГП не збігається”, – написала Бобровська.

Раніше нардепка зверталася з таким самим запитом до Офісу генпрокурора, але там відповіли, що в 2016 році СБУ відкрила справу проти Аксьонова за організацію “референдуму” і не знайшла складу злочину.

В свою чергу, за інформацією народного депутата Володимира Ар’єва, Служба безпеки України наразі не володіє інформацією про російське громадянство обраного нардепом міського голови Добропілля Андрія Аксьонова.

«Служба Безпеки України раптом перестала бачити російське громадянство Андрія Аксьонова, який переміг на довиборах у ВР в 50 окрузі на Донеччині! Ще протягом виборчої кампанії, як повідомляло Радіо Свобода, СБУ повідомляла про це ЦВК. Були опубліковані документи тощо. А тепер все? Бачили, бачили й загубили?», — повідомляє Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Фейсбуці.

При цьому нардеп опублікував скрін з сайту Федеральної податкової служби РФ, дані якого підтверджують наявність в Аксьонова паспорта країни-агресора.

«Отже, виходить, що СБУ і керівників Баканова з Банкової цілком влаштовує факт присутності у Верховній Раді громадянина країни-агресора, ще й в таких умовах?», — обурюється Володимир Ар’єв.

Дійсно, згідно з інформацією Радіо Свобода, Служба безпеки України за 10 днів до виборів на 50-му окрузі, повідомила Центральній виборчій комісії про російський паспорт кандидата в народні депутати України Андрія Аксьонова і попросила вжити заходів у зв’язку з цією інформацією.

У ЦВК журналістам підтвердили: лист від спецслужби дійсно отримували, але зазначили, що реагувати не мали підстав.